Soňa Vanovčanová Iné športy Šport

Úspech žilinských karatistov: 5 medailí z víkendového GRAND PRIX SLOVAKIA

Počas víkendu súťažilo na jednom z najväčších turnajov v strednej Európe až dvetisíc pretekárov. Žilinskí reprezentanti si viedli v tvrdej konkurencii veľmi dobre.

Ilustračný obrázok k článku Úspech žilinských karatistov: 5 medailí z víkendového GRAND PRIX SLOVAKIA
7
Galéria
Zdroj: Karate klub Žilina

Cez víkend 23. – 24.2.2019 sa v Bratislavskom NTC (AXA Aréna) zišli karatisti na jednom z najväčších turnajov v strednej európe GRAND PRIX SLOVAKIA. O medaily súťažilo 2000 pretekárov z 22 prevažne európskych krajín. Informoval o tom tréner Karate Klubu UNIZA Ján Novosad.

„V skutočne tvrdej konkurencii, vo vekových kategóriách od detí až po seniorov, sa opäť nestratili ani reprezentanti karate klubu AC UNIZA Žilina, ktorí získali 5 medailí. K ním sa dobrými výkonmi pridali aj niektorí ďalší, ktorým tentokrát na krku visel nepopulárny "zemiak“. No v tohtoročnej konkurencii má aj ten svoju hodnotu," skonštatoval Ján Novosad.

Zlato získal Mário Pavlovič, ktorý dvakrát otáčal nepriaznivé skóre a vo finále dokonca zdolal svojho súpera, s ktorým doteraz ťahal za kratší koniec. Pavlovič neskôr zabojoval aj vo vyššej vekovej kategórii, kde mu patrila celková 7. priečka.

Bronzové medaily získali Veronika Vrabcová, Alexander Broďani a Hana Kuklová, ktorá sa z bronzu tešila až dvakrát, keďže štartovala aj medzi seniorkami, aj juniorkami do 21 rokov – 55 kg.
Za medailovými stupienkami tesne zaostali Eva Nováková, Sarah Hrnková (zhodne v seniorkách aj juniorkách do 21 rokov – 61 kg) a Oliver Bodnár.

Slová uznania patria podľa Jána Novosada Hrnkovej aj Novákovej v seniorskej kategórii do 61 kg, kde ich len tesne výsledky delili od postupu do ďalších kôl, resp. od medailí. „Taktiež výkony Alexandra Broďaniho a Jakuba Pechotu, ktorí vo viac než 40 člennej kategórii, plnej zahraničných pretekárov, prenikli až medzi osmičku najlepších, pričom Broďani to napokon dotiahol až na stupeň víťazov,“ doplnil Novosad. Dobrým znamením je podľa neho tiež skutočnosť, že po „období spánku“ sa opäť prebudili Hana Kuklová a Veronika Vrabcová, no a netreba zabudnúť ani na 7. priečku Stelly Bytčanek.

Žilinčanov najbližšie čaká štart na svetovom pohári K1 Serie A v Salzburgu, na ktorom sa predstavia Sarah Hrnková, Hana Kuklová, Eva Nováková a René Adler. No a v detských kategóriách sa blížia vrcholy sezóny v podobe slovenských pohárov a MSR. Úspešným reprezentantom karate klubu AC UNIZA Žilina gratulujeme a držíme palce na nadchádzajúcich podujatiach.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM