Iné športy

Žilinská plavecká štafeta je za nami: Zaplávaných vyše 1000 kilometrov aj živá hudba

Ďalší ročník obľúbeného plaveckého podujatia v našom meste, Žilinskej plaveckej štafety, je za nami. Podľa hovorcu mesta bola účasť na podujatí úctyhodná. Plávanie spestrila účastníkom aj živá hudba.

Ilustračný obrázok k článku Žilinská plavecká štafeta je za nami: Zaplávaných vyše 1000 kilometrov aj živá hudba
Zdroj: Dnes24.sk

Celkovo 1 058 plavcov preplávalo počas tohtoročného 7. ročníka Žilinskej plaveckej štafety 1 164 kilometrov. Akcia prebiehala vo štvrtok od 6.00 hod. rána až do 20.00 hod. večera. „Najdlhšiu vzdialenosť, 24 500 metrov, preplávala pani Mária Ondrušková. Rekord z roku 2012, a to 1 315 kilometrov, sa síce prekonať nepodarilo, no napriek tomu bola účasť úctyhodná,“ informoval Pavol Čorba, hovorca mesta Žilina.

Hovorca pripomenul, že štafeta patrí k tradičným športovým podujatiam Žilinského kultúrneho leta, na ktorom organizátori pripravujú pre účastníkov rôzne benefity v oblasti plávania. „Pre najmenších boli pripravené nafukovacie atrakcie a plavcom hrala počas štafety aj hudobná skupina Sherpa Band,“ doplnil Pavol Čorba.

Spokojnosť s podujatím vyjadril aj primátor mesta Žilina Igor Choma: „Som rád, že na plaveckej štafete každým rokom stúpa počet účastníkov a tým sa zvyšuje aj množstvo preplávaných kilometrov,“ povedal.

Foto: mesto Žilina

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie