Šport

Tvrdí chlapíci zo Žiliny: Na pôde univerzity si to rozdávajú v thajskom boxe

Sú ľudia, ktorí ani len netušia, čo je to žúrovať cez víkendy v disco klube, popíjať pivo, či prepchávať sa po nociach pizzou. A to len preto, lebo práve na to dostali chuť! Áno. Sú to športovci, športovci v pravom slova zmysle.

Ilustračný obrázok k článku Tvrdí chlapíci zo Žiliny: Na pôde univerzity si to rozdávajú v thajskom boxe
Foto: Iveta Hrabovská

Tí, ktorí na sebe makajú, posúvajú svoje možnosti každým tréningom a sebazaprením vždy o latku vyššie. Nereálna predstava, všakže?

Drsný šport aj pre dámy

Porozprávať by nám o tom mohli aj chalani z Aresgymu. Klub vznikol v roku 1999 a od roku 2002 pôsobí na pôde Žilinskej univerzity, kde trénujú úspešní športovci. Ide o Thajský box, ktorý sa čoraz viac dostáva do povedomia. Pomerne drsný šport zaujal okrem iného aj nežnejšiu polovičku. Sú tu krásavice, ktoré nerozdávajú len úsmevy. Pre niekoho šokujúce, pre iného bežné. Je to najlepší spôsob ako si zvýšiť sebavedomie, zlepšiť kondičku a naučiť sa sebaobrane. No koniec koncov, ktorá baba by sa nechcela pochváliť, že chodí na Thajský box. Už len samotný názov znie nebezpečne. Prináša odvahu a rešpekt.

Navštevujú ho už žiaci zo základných, stredných aj vysokých škôl a venujú sa mu dokonca i dospelí. Tento športový klub sa môže pochváliť nejedným úspechom. Študenti reprezentujú Aresgym nie len na domácej pôde, ale i v zahraničí.

Talenty na univerzite

Medzi najväčšie talenty jednoznačne patria Daniel Popovič (bronzový majster sveta), Peter Franko (bronzová medaila z majstrovstvá sveta a Európy, Masjter SR), Matej Štubňa (Juniorský majster sveta) a mnoho ďalších. Všetky tieto úspechy vznikli pod záštitou Richarda Šimka, majstra sveta asociácie WPMF do 69,9 kg.

Thajský box je umenie, ktoré je určené predovšetkým cieľavedomým ľuďom. Tento, na prvý pohľad drsný šport, si vyžaduje veľkú koncentráciu. Je nevyhnutné získať správnu techniku boxu, ktorá sa veľmi dlho cibrí. Zápasí sa v tesnej blízkosti, je to súboj založený na sile, technike a koordinácii.

Tréningy žien sú odlišné od tých mužských. Ženy sa menej koncentrujú v ringu, ide im skôr o techniku. Muži častejšie medzi sebou zápasia a cítiť pri nich väčšiu rivalitu.

Pre všetkých, ktorých thajský box zaujal alebo očaril a majú záujem si takýto druh športu vyskúšať, majú dvere otvorené.

Autor: Marek Murín

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie