Soňa Vanovčanová Rôzne Správy Samospráva

Tisíce eur pre žilinskú nemocnicu: Novorodenecké oddelenie s novou výbavou, FOTO

Na novorodenecké oddelenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline pribudlo nové vybavenie. Stalo sa tak vďaka jednoduchému nápadu s predajom pohľadníc.

Ilustračný obrázok k článku Tisíce eur pre žilinskú nemocnicu: Novorodenecké oddelenie s novou výbavou, FOTO
5
Galéria

Zástupcovia Občianskeho združenia (OZ) Priatelia stonožky symbolicky odovzdali v piatok 25. augusta Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline finančné prostriedky z predaných detských maľovaných pohľadníc vo výške 7 720 eur.

Na novorodenecké oddelenie tak podľa hovorkyne FNsP v Žiline Viery Jurčiovej pribudla fototerapeutická lampa na liečbu žltačky u novorodencov, bioptronová lampa s príslušenstvom, lôžko, pomôcky na cvičenie a muzikoterapiu na oddelenie fyziatrie, balneológie a rehabilitácie, ale aj vankúše na oddelenie liečebne pre dlhodobo chorých a košele pre pacientov na oddelenie vnútorného lekárstva.

Podľa vysvetlenia predsedníčky OZ Priatelia stonožky Daniely Popluhárovej smerovali financie na oddelenia, ktoré pomohli s predajom pohľadníc. Novorodenecké oddelenie tak podľa vedúcej sestry Amálie Krkoškovej dostalo veľa vecí potrebných na skvalitnenie nielen lekárskej ale aj ošetrovateľskej práce u novorodencov.

Opakovaný finančný príspevok dostalo i oddelenie vnútorného lekárstva. „Použijeme ho na skvalitnenie starostlivosti pre našich predovšetkým imobilných málo sebestačných pacientov,“ dodala lekárka oddelenia Alžbeta Gondžúrová.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie