Tipsport liga: Žilinskí vlci si v Budapešti neviedli dobre už od začiatku

Budapešť vstúpila do zápasu ideálne. Dvakrát skórovala už v prvej tretine.

Ilustračný obrázok k článku Tipsport liga: Žilinskí vlci si v Budapešti neviedli dobre už od začiatku
Zdroj: Rastislav Búgel

Žiline sa v Budapešti nedarilo od nástupu na ľad. Súper mal dvojgólový náskok už v prvej tretine. MAC Budapešť – MsHK DOXXbet Žilina 5:2. Žilina je stále na poslednom mieste tabuľky.

Maďarský účastník Tipsport ligy vstúpil do zápasu ideálne, už po 94 sekundách ho poslal do vedenia Negrin. Budapešť ešte pred prvou prestávkou zdvojnásobila skóre – v 12. minúte sa presadil slovenský útočník Klempa.
Žilina nezačala dobre ani druhé dejstvo, keď po 57 sekundách pridal tretí gól domácich Dudás. Hostia doplácali na častú hru v oslabení, v 26. minúte išiel na trestnú lavicu Húževka a domácim stačilo 44 sekúnd na to, aby Bodó zvýšil na 4:0. Hráči Budapešti potom tiež poľavili v disciplínu, ale Žilina nedokázala potrestať tri vylúčenia MAC v krátkom slede, vrátane krátkej presilovky 5:3.
V tretej tretine síce skorigoval Beránek, ale Budapešť drámu nepripustila. Vzápätí odpovedal Orban. Posledné slovo mali napokon Žilinčania, na konečných 2:5 z pohľadu „vlkov“ upravil Húževka. Budapešť ukončila päťzápasovú sériu prehier, Žilina neuspela po štvrtý raz za sebou a v ligovej tabuľke je posledná.

Zostavy:

MAC Budapešť:
Bálisz – Macaulay, Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa

MsHK DOXXbet Žilina:
Mikoláš (21. Fučík) – Kučný, Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Turian, Piegl, Mendrej, Hudec – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, Podešva, Hvila – Milý, Surovka, Rehák – Síkela, Ondruš

MAC Budapešť – MsHK DOXXbet Žilina 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

Góly: 2. Negrin (Dudás), 12. Klempa (K. Nagy, Terbócs), 21. Dudás (Brown, Dansereau), 27. Bodó (Dudás, Burt), 46. Orban (Langkow) – 42. Beránek (Hvila, Podešva), 57. Húževka (Jenčík, Rudolf Huna)
Rozhodovali: Fridrich, Novák – Kollár, Gegáň, vylúčení: 9:11 na 2 min, navyše: Brown 10 min za nešportové správanie sa – Jankovič 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0