Iné športy

Terchová ožije polmaratónom: Pobeží sa do Vrátnej aj Štefanovej, čaká nás uzávierka

Rázovitá obec pri Žiline bude počas víkendu žiť športom. Uskutoční sa tu prvý ročník bežeckého podujatia, ktoré je otvorené rovnako pre profesionálnych, ako aj rekreačných bežcov.

Ilustračný obrázok k článku Terchová ožije polmaratónom: Pobeží sa do Vrátnej aj Štefanovej, čaká nás uzávierka
Zdroj: TASR

Na symbolický čas, 10:10 hod. z pred budovy obecného úradu v Terchovej, je naplánovaný štart I. ročníka Terchovského polmaratónu, ktorý sa uskutoční 10. októbra. Trasa polmaratónu má 21,1 km a bude viesť do Vrátnej doliny a Štefánovej. Prevýšenie trate je 370 metrov. Informuje o tom oficiálna webstránka obce Terchová.

Beží sa v dvoch kategóriach, muži a ženy. Odmenení budú prví traja z každej kategórie, rovnako najmladší a najstarší bežec, ktorý prejde cieľom. Terchovský polmaratón je otvorený pre profesionálnych aj rekreačných bežcov, súťažiť sa bude v polmaratónskom behu (21,1 km) a v behu na 10 kilometrov. Osobitne budú vyhodnotené kategórie: polmaratón žien, polmaratón mužov, beh na 10 kilometrov žien, beh na 10 kilometrov mužov, najlepší Terchovec a Terchovka v každej kategórii.

Registrácia pretekárov prebieha elektronicky, štartovný poplatok je 10 eur a zaplatiť ho treba do začiatku pretekov na číslo účtu obce, alebo do pokladne v deň pretekov. Pre všetkých pretekárov bude pripravená dobehová medaila. Počas Terchovského polmaratónu bude cez Tiesňavy uzávierka dopravy.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie