Webnoviny - Rôzne

Takmer v celom Žilinskom kraji sneží, cesty sú zjazdné

Takmer v celom Žilinskom kraji sneží, na niektorých miestach napadlo do 15 centimetrov snehu. Cestári majú v teréne priebežne 60 vozov, všetky cesty v kraji sú zjazdné.

Pre agentúru SITA to potvrdil riaditeľ krajskej správy ciest Milan Puchoň.

Cestári doposiaľ nezaznamenali žiadne problémy, prejazdný je aj horský priechod Makov. Puchoň však upozorňuje, že vo vyšších polohách sa už na cestách udržiava súvislá vrstva snehu. Preto môžu mať autá s letnými pneumatikami na týchto úsekoch problémy. Puchoň priznal, že reálne výjazdy zimnej údržby v polovici októbra ešte nezažil, minulý rok prvýkrát zasahovali až v novembri.

Správa ciest Žilinského kraja sa počas zimy stará o 1 500 km ciest II. a III. triedy a čiastočne aj o 475 km ciest I. triedy. Na aktuálne zimné obdobie je pripravených vyše 100 vozidiel zimnej údržby a 295 vodičov. Tohtoročná údržba by mala samosprávu stáť 1,695 mil. eur. Minulý rok investovala správa 148 mil. Sk (4,9 mil. eur) do nákupu 26 nových strojov a 270-tisíc eur do elektronických zariadení GPS. Tie umožňujú sledovať polohu a činnosť vozidiel v aktuálnom čase nielen pracovníkom správy, ale aj verejnosti, a to prostredníctvom webovej stránky krajskej samosprávy.

SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM