Futbal

Šošoni si to rozdali so Spartakom: V zápase bohatom na žŕdky padol jediný gól

Posledný zápas Šošonov na domácom trávniku v tejto sezóne dopadol pre Žilinčanov priaznivo. Proti Myjave zvíťazili 1:0. Skromná divácka návšteva videla bojovný výkon mužstiev. V zápase zazvonila konštrukcia brán hneď viackrát.

Ilustračný obrázok k článku Šošoni si to rozdali so Spartakom: V zápase bohatom na žŕdky padol jediný gól

Žilinčania začali svoj posledný domáci zápas v tejto sezóne aktívne smerom dopredu, z pološancí v úvodnej desaťminútovke ešte nezapršalo, ale Škvarkova žrď v 13. minúte už bola ku gólu veľmi blízko. Veľa nechýbalo ani o dve minúty neskôr, keď si po protiútoku na Jurčov dobrý center z ľavej strany nabiehal pred bránu Káčer, ale hosťujúci gólman Belic správne vybehol a loptu zachytil. V 28. minúte Mabouka krásnym centrom od pravej postrannej čiary našiel na bližšej žrdi Jurča, ktorý bol včas na mieste, no jeho hlavička skončila opäť iba na žrdi. Mabouka sa ocitol v streleckej príležitosti v 39. minúte, keď sa dostal k odrazenej lopte na hranici šestnástky, jeho delovka letela nad.

Šošoni hasili v poslednej chvíli

Myjavčania si na svoju prvú šancu museli počkať až do 42. minúty, ale tá stála za to. Šulek sa sám predral azda cez štyroch Žilinčanov až pred brankára Lé Gianga, ktorý sa mu hodil pod nohy trochu zbrklo, Šulek si ho obhodil a domáca obrana hasila v poslednej chvíli pred prádznou bránou. Odpoveď domácich prišla o tri minúty neskôr, Vavro dlhým centrom od polovice ihriska našiel v šestnástke zle bráneného Jurča, ale ten hlavou opäť mieril vedľa.

Nedal brankárovi šancu

Na začiatku druhého polčasu mali domáci štandardku po faule na Káčera, Škvarka poslal pred bránu razantný center, do ktorého sa vrhol Paur, ale hlavičkoval tesne vedľa. Odpoveď Myjavy bola parádna. Pekár v 51. minúte napriahol pravačkou z pravej strany dokonca spoza šestnástky a jeho nádherný pokus pristál až na žrdi žilinskej brány, Lé Giang už bol prekonaný. Zapršalo na druhej strane, v 57. minúte sa po kombinácii na pravej strane dostal k lopte Pečovský a krížnou prízemnou strelou k vzdialenejšej žrdi nedal brankárovi Belicovi šancu – 1:0.

Divákov bolo poskromne

Skromná tisícka divákov na Štadióne pod Dubňom dúfala, že gól dodá futbalu šťavu. Tú priniesli hostia, keď Černáčkova hlavička po Pekárovom priamom kope v 66. minúte poriadne natiahla Lé Gianga, žilinský brankár predviedol bravúrny zákrok. O dve minúty neskôr Pekár pálil z otočky a točená lopta z jeho kopačky lízala brvno. V 79. minúte Lé Gianga takmer prekvapil zrejme nepodareným centrom z rohu ihriska Oršula, ale Myjava sa ani tentoraz z vyrovnávajúceho gólu netešila. Žilina napokon tesné vedenie 1:0 udržala

Hlasy trénerov

Adrián Guľa, tréner Žiliny: „Chceli sme dať šancu tým, ktorí boli menej vyťažení. Nebol to jednoduchý zápas, ale myslím si, že ho chlapci zvládli dobre. Síce nám trošku chýbala efektivita, no dvakrát sme nastrelili žrď. Chlapci si musia uvedomiť, že v takýchto zápasoch sa musia v závere viac tlačiť do toho, aby dali druhý poistný gól. Každé víťazstvo je pre nás cenné, som rád, že to chlapci dokázali uhrať, ale samozrejme opäť tam bol veľký priestor na to, aby sme mali čo zlepšovať.“

Radúz Dorňák, tréner Myjava: „Chceli sme sa predovšetkým sami pred sebou rehabilitovať za hanebný výkon v Ružomberku, kde sme nastúpili nekoncentrovaný a od stavu 2:0 sme ten zápas hrali veľmi zle. Do Žiliny sme chceli ísť už s čistou hlavou, ale vždy sa zle skladá mužstvo, keď vám chýba šesť hráčov z kostry tímu. Očakávali sme, že to bude hlavne nácvik defenzívnej činnosti, ale z protiútokov sme chceli Žilinu vyrušiť a možno prekvapiť. Mali sme nejaké šance, ale Žilina dnes vyhral zaslúžene.“