Futbal Šport

Šošoni pôjdu do ligy takmer kompletní, chýbať bude jediný legionár

Väčšina zahraničných hráčov na ťažké časy odcestovala domov, teraz sa posily vracajú späť do Žiliny. Nie všetci to však majú jednoduché.

Ilustračný obrázok k článku Šošoni pôjdu do ligy takmer kompletní, chýbať bude jediný legionár
Zdroj: TASR

V slovenskom futbalovom klube MŠK Žilina sa postupne zapájajú sa do tréningového procesu aj legionári. Jediným zahraničným hráčom, ktorý zostal počas celého času trvania pandémie koronavírusu na Slovensku, bol poľský útočník Dawid Kurminowski. Ako vo štvrtok informoval klubový web šošonov, na ligu už bude káder mužstva takmer kompletný a jediným absentujúcim bude Ghančan Benson Anang.

Navrátilcov čaká test na COVID-19

Sedemnásobný slovenský majster v ére samostatnosti má v aktuálne v kádri piatich zahraničných hráčov, pričom štyria z nich odcestovali v marci na základe povolenia klubu do svojich rodných krajín. Po opätovnom príchode do Žiliny sa však hneď nemôžu pripojiť k tímu. Najskôr sa podrobujú prísnym hygienickým opatreniam, testom na COVID-19 a až po negatívnych výsledkoch sa zapájajú do tréningového procesu.

Hráči z Ghany majú problém

„Dawid Kurminowski bol počas celej doby nepretržite v Žiline, jeho poľský kolega Jakub Kiwior sa pripojil k tímu už zhruba pred desiatimi dňami, absolvoval test na koronavírus a trénerom bol k dispozícii už aj proti Podbrezovej. Enis Fazlagič prišiel počas predošlého víkendu, nechali sme mu krátky čas na adaptáciu, absolvoval rovnako test na koronavírus. Títo chalani už trénujú naplno s tímom,“ citoval klubový web športového manažéra MŠK Karola Belaníka, ktorý mohol poskytnúť dobrú správu aj ohľadom Arména Vahana Bičachčjana.

„Ten priletel v stredu večer do Budapešti a už je v Žiline. Rovnako absolvuje v najbližších dňoch test na koronavírus. Naopak, najväčšie komplikácie sú s hráčmi z Ghany. Benson Anang aj Baba Hamza, ktorý bol súčasťou projektu, majú problém s leteckou dopravou. Stále sa z Accry nelieta. S Bensonom na začiatok reštartu ligy určite nerátame kvôli spomínanej dopravnej situácii. Navyše nevieme, ako na tom bude po kondičnej stránke, v akom stave príde. Trénerom ale budú k dispozícii všetci ostatní hráči zo súčasného kádra A-tímu,“ povedal Belaník.

Ďalšie správy a zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie