Monika Földešiová Tlačové správy

Smola a Hrušky letia do veľkého finále

Topfest Best of tour 2013 je veľkou oslavou 15. narodením kapely Smola a Hrušky. Uplynulý víkend ukončili českú časť turné a cítili sa naozaj ako doma.

Ilustračný obrázok k článku Smola a Hrušky letia do veľkého finále
Zdroj: Dnes24.sk

„Vynikajúca atmosféra, ktorá sprevádzala všetky naše české koncerty, nečakaná a veľmi pozitívna odozva od fanúšikov, či pozvanie na ďalšie koncerty a spolupráce, to je veľké zadosťučinenie za našu prácu a úprimne nás to teší. Okrem toho sme si všimli, že na poslednom koncerte boli skoro samé známe tváre z tých predchádzajúcich, čo znamená, že sme získali skutočných fans, ktorí neváhajú za nami cestovat cez celé Čechy,“ povedal frontman kapely Spoko Kramár.

Jarná časť ich turné sa blíži k záveru a chystajú so do veľkého finále. Trojica koncertov, ktoré by mali byť akýmisi čerešničkami na torte. Každý by sa mal tento týždeň dôkladne pripraviť na poriadnu párty v štýle Smola a Hrušky. Štvrtok sa predstavia v bratislavskom Randal clube, piatok domácemu publiku v popradskom Rock Fabricu, kde sa rozlúčia so svojimi českými hosťami kapelou UDG a v sobotu uzavrú šnúru v žilinskom Smerr pube na festivale FAMAT.

Počas týchto dní bude kapela natáčať aj svoj dokumentárny film, kde sa môže objaviť aj ktokoľvek z fanúšikov. „Budeme radi ak nám naši fans zanechajú nejaký odkaz, prípadne prídu za nami, že majú pre nás nejakú zábavnú otázku či historku s nami a môžeme rovno točiť. Kľudne sa zapojte, veď ste predsa našou súčasťou“, vyzýva frontman kapely Spoko Kramár.

Kapela Smola a Hrušky vznikla roku 1997. Šesťčlenná formácia má na konte albumy Jeseň 2003 (2003), Na chate (2005), Kameň Papier Nožnice (2008), živák Lajfka (2010) a Palec hore (2012). Okrem toho vydala DVD s názvom 13 životov / Live in Topfest (2010). Medzi najznámejšie skladby skupiny patria Honey Honey, Fajčiť treba, Lovesong, Tangá, Analog Digital, Na čom záleží, Pridaj si ma, Matura, Som na*ebaný, Hit či Svokra.

Smola a Hrušky sú na česko-slovenskom turné Topfest Best of tour 2013 spolu s českým hosťom kapelou UDG, ktorí zabodovali posledným albumom Akrobat v hudobnej ankete Žebřík 2012 a získali cenu za album roka a tretie miesto v kategórii kapela roka, taktiež v rámci projektu Podpora mladých kapiel dali priestor novej formácii Crea Cage, ktorá zberá prvé skúsenosti a snaží sa presadiť na koncertných pódiách. Posledné tri mestá, ktoré odohrajú v rámci turné:

19.04.2013 POPRAD Rock Fabric 20.04.2013 ŽILINA Smerr pub / Famat festival

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM