Futbal

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v 22. kole Corgoň ligy nad Duklou Banská Bystrica 2:0 a na čele tabuľky majú už 10-bodový náskok pred triom AS Trenčín, MFK Košice, FK Senica. Košičania zaskočili úradujúceho majstra MŠK Žilina, o zisku troch bodov pod Dubňom rozhodol v 84. minúte Karim Diaby.

Ilustračný obrázok k článku Slovan má na čele už 10-bodový náskok, Žilina prehrala s Košicami - sumár 22. kola

FK Senica – FC Nitra 2:1 (0:0)

Góly: 73., 80. Blackburn – 78. Gajdoš (z 11 m). Rozhodoval: Vlk, ŽK: Mráz, Križko, Brabec – Turčák, 698 divákov

Senica: Švenger – Wijlaars, Pavlík, Brabec, Mráz – Križko, Kóňa – Diviš (63. Blackburn), Jirásek (72. Piroska), Štepanovský (90+ Vrťo) – Kalabiška
Nitra: Chudý – Kaspřák, Šimončič, Kolmokov, Mičic – Kana – Turčák (67. Boszorád), Gajdoš, Jackuliak, Šmehyl (87. Struhár) – Cleber

Senica si splnila povinnosť a získala tri body. Hostia sa držali statočne, ale opäť prehrali. Tešiť ich môže aspoň fakt, že na jar sa dočkali prvého gólu.
Viac v textovom prenose.

Spartak Trnava – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:0)

Góly: 38. Schranz, 63. Kaščák – 53. Petráš. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Brezinský, Bartek, Petráš (všetci Prešov), ČK: 59. Brezinský, 3434 divákov

Trnava: Jakubov – Janečka, Čarnota, Karhan, Grabež – Schranz, Hodúr, Kaščák, Mikovič (71. Ciprys) – Tomaček (89. Sabo), Vyskočil (46. Vlasko)
Prešov: Diviš – Bartek, Krajník, Brezinský, Kolbas – Papaj (76. Bernardo), Gergel, Petráš, Poliaček – Novák, Augustín (46. Marcin)

Spartak pretavil svoju prevahu v prvom polčase gólom Schranza. V závere polčasu mohol vyrovnať Gergel, ale Jakubov a Janečka mu v tom zabránili. Spartak bol po celý čas lepší, tlačil svojho súpera. Trnava napokon vyhrala zápas o záchranu, keď na rýchly vyrovnávajúci gól hostí z druhého polčasu odpovedal Kaščák.

Spartak Myjava – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

Gól: 55. Urgela. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Bruško, Kukoľ – Greššák, 1250 divákov

Myjava: Solnička – Kumančík, Častulín, Černáček, Siva – Kuračka, Bruško (84. Pelegríni), Šulek, Marček, Sládek (77. Kukoľ) – Urgela (90. Kosík)
Ružomberok: Zich – Maslo, Práznovský, Greššák, Janso – Nagy, Lupták (61. Almaský), Bielák, Ďubek, Pekár (44. Mukendi) – Zreľák (87. Lovás)

Z mnohých brejkov sa Myjavčania dočkali a dobrým pohybom Ľubomíra Urgelu v 16-tke hostí rozhodol svojím premierovým gólom v drese Spartaku Myjava. Hostia v závere sympaticky sa snažili vyrovnať, ale ako celý zápas domáca obrana bola pozorná a do ničoho súpera nepustili.

Slovan Bratislava – Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: 75. Žofčák, 90.+ Milinkovič z pok. kopu. Rozhodoval: Jaška, ŽK: Adámik, ČK: 90.+ Boroš, 1441 divákov.

Slovan: Kováč – Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík – Kopúnek, Grendel (55. Soumah) – Žofčák (87. Pauschek), Hlohovský (63. Halenár), Milinkovič – Peltier
Dukla: Boroš – Gyömbér (86. Savič), Adámik, Teixeira – Turňa, Brašeň (76. B. Ľupták), M. Hlinka, Považanec (59. Pančík), Hučko – Vrána, Slančík

O zápase rozhodol druhý polčas, v ktorom bol jasne lepší domáci tím. Prvý presný zásah prišiel až v 75. minúte, keď po rohu sa lopta odrazila ku kapitánovi Žofčákovi a ten hlavou prekonal Boroša. V samotnom závere sa uvoľnil Halenár, ten bol v nájazde faulovaný práve brankárom Borošom, ktorý dostal červenú kartu. Z nariadeného pokutového kopu sa nemýlil Milinkovič, ktorý tak stanovil na konečných 2:0.

AS Trenčín – FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:1)

Góly: 86. William – 29. Hodek. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Čögley – Chren, Candrák, Orávik, 2068 divákov

Trenčín: Volešák – Čögley (85. Frimmel), Da Silva, Bednárik, Mazáň (70. Mazan) – Štefánik, Lobotka, Baez (70. William), Holúbek – Kubík – Adi
Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Majerník, Chren, Pintér – Škriniar, Candrák, Mészáros, Orávik (92. Mihálik) – Hodek, Bernáth (74. Bolinha)

Stretnutie dvoch polčasov, dvoch tvárí. V prvom sa viac darilo hosťujúcemu tímu, ktorý však v tom druhom už nestačil na dobre organizovanú hru domácich. S chýliacim sa záverom Trenčania vybojovali aspoň remízu.

MŠK Žilina – MFK Košice 0:1 (0:0)

Gól: 84. Diaby. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Pečovský – Hovančík, 1529 divákov

Žilina: Dúbravka – Angelovič, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes – Pečovský – Barčík, Bello (46. Guba), Škvarka (78. Paur), Mihalík (46. Pich) – Majtán
Košice: Tofiloski – Ostojič, Kavka, Bašista, Sekulič – Bukata (55. Diaby), P. Šinglár, Hovančík, U. Matič – Viazanko, Karaš (66. Duda)

Trénerovi Kozákovi vyšlo striedanie, keď jeho žolík Diaby rozhodol o troch bodoch pre mužstvo z metropoly východu pár minút pred koncom. Naopak, kríza majstra sa prehĺbila, šošoni na jar ešte nedali gól a získali len jediný bod.