Jozef Legéň Iné športy

Skvelý Sagan zavŕšil v Kanade hetrik a na záver ukázal divákom víťazné gesto

Slovenský cyklista získal na pretekoch Okolo Alberty zelený dres, vyhral prológ a dve etapy. Po tej záverečnej predviedol jazdu na zadnom kolese.

Ilustračný obrázok k článku Skvelý Sagan zavŕšil v Kanade hetrik a na záver ukázal divákom víťazné gesto
Zdroj: Webnoviny.sk

Dvadsaťtriročný Žilinčan dosiahol tretí triumf na premiérovom ročníku kanadského podujatia a definitívne potvrdil zelený dres víťaza bodovacej súťaže. Jazdec tímu Cannondale sa presadil v špurte pelotónu pred Slovincom Lukom Mezgecom a Nemcom Robertom Försterom. Sagan dosiahol tento rok už 21. triumf.

Rozhodovalo sa v koncovke

Sagan vletel do poslednej zákruty ako prvý a súperi za ním už iba bojovali o 2. miesto. Jazdec Cannondale mohol ukázať ďalšie víťazné gesto, z prvenstva na páske mal veľkú radosť. Po etape predviedol nadšeným divákom opäť jazdu na zadnom kolesa.

„Som veľmi šťastný, že som získal zelený dres. Bola to pre mňa dobrá príprava pre majstrovstvá sveta. Milujem Ameriku a Kanadu. Budem sa na tieto preteky rád vracať,“ povedal v prvej televíznej reakcii Peter Sagan, ktorý teraz ešte v zámorí absolvuje preteky GP Québec (13. septembra) a GP Montreal (15. septembra).

Príprava na majstrovstvá sveta

Na týchto dvoch jednorázových podujatiach WorldTour sa pokúsi o body do rebríčka UCI. Následne sa presunie do Toskánska na majstrovstvá sveta. Celkovým víťazom pretekov Okolo Alberty sa stal Austrálčan Rohan Dennis z tímu BMC. V konečnom účtovaní mal náskok 15 sekúnd pred Brentom Bookwalterom, tretí skončil Saganov tímový kolega z Cannondale Damiano Caruso.

5. etapa (Okotoks – Calgary, 129,4 km):

1. Peter Sagan (SR) Cannondale 2:42:20 h, 2. Luka Mezgec (Slovin.) Argos – Shimano, 3. Robert Förster (Nem.) UnitedHealthCare, 4. Luke Keough (USA) UnitedHealtCare, 5. Nicolai Bröchner (Dán.) Bissell všetci rovnaký čas

Konečné poradie po 5. etape:

1. Rohan Dennis (Aus.) Garmin-Sharp 17:48:45 h, 2. Brent Bookwalter (USA) BMC +15 s, 3. Damiano Caruso (Tal.) Cannondale +30, 4. Patrick Gretsch (Nem.) Argos-Shimano +31, 5. Robert Gesink (Hol.) Belkin +34, … 26. Peter Sagan (SR) Cannondale +16:20 min

Bodovacia súťaž:
1. Peter Sagan (SR) Cannondale 40 bodov, 2. Rohan Dennis (Aus.) Garmin-Sharp 25, 3. Luka Mezgec (Slovin.) Argos – Shimano 24

Skvelý Sagan zavŕšil v Kanade
2
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie