Soňa Vanovčanová Basketbal Šport

SBL: Žilinčanom v Handlovej chýbala agresivita

Basketbalistom MBK Handlová sa v zápase proti Žiline darilo. Napriek absencii kľúčových hráčov dokázali voči kvalitnej Žiline zabrať.

Ilustračný obrázok k článku SBL: Žilinčanom v Handlovej chýbala agresivita
Zdroj: PP & TV RAJ Žilina

MBK Handlová vyhrala doma v sobotnom zápase (19.1.) nad PP & TV Raj Žilina 96:83. Ako uviedol asistent trénera Handlovej Peter Torda, aj napriek veľkým zdravotným problémom sa tím vysporiadal s náročným zápasom. „Z dôvodu absencie niektorých kľúčových hráčov sme museli našu hru mierne zmeniť. Pochvala patrí celému tímu, ktorý sa so spomínaným faktom dokázal vyrovnať a príkladne bojoval o každý centimeter palubovky. Odmenou pre každého jedného hráča bolo cenné víťazstvo. Ďakujeme aj našim skvelým fanúšikom za podporu, ktorou nám pomohli získať domáce dva body,“ skonštatoval.

„Som rád, že sme dokázali pred našimi fanúšikmi zvíťaziť aj napriek absencii dôležitých hráčov. Pripisujem to vynikajúcemu kolektívnemu výkonu a veľkej túžbe po víťazstve. Ďakujem fantastickému handlovskému hľadisku, ktoré nás počas celého zápasu hnalo vpred a taktiež sa podpísalo pod tento triumf,“ vyjadril spokojnosť Filip Halada, hráč Handlovej.

Zo strany žilinského trénera Ivana Kurillu nechýbalo blahoželanie Handlovej k zaslúženému víťazstvu. Ako ďalej zhodnotil, v prvom polčase mala Žilina zápas dobre rozohraný a dokázala držať s domácimi krok.„Po prestávke sa obraz našej hry zmenil a začali sme produkovať ľahké straty. To Handlovčania využili a odskočili na dvojciferný bodový rozdiel. Naša obrana nepracovala tak, ako mala a 96 bodov je na môj vkus veľmi veľa,“ uzavrel Kurilla.

Podľa Žilinčana Michala Podhorského, sa spoliehali najmä na absenciu handlovčana Miša Čekovského. Napriek tomu však nedokázali odstaviť výborne hrajúceho Petráša. „Navyše nám chýbala agresivita a inkasovali sme príliš veľa bodov. Handlovej gratulujem k víťazstvu,“ dodal žilinský hráč Podhorský.

MBK Handlová – PP & TV Raj Žilina 96:83 (22:24, 26:23, 22:14, 26:22)

Zostavy:

Handlová: Halada 27, Skouen 19, Ross-Miller a Tresač po 15, Petráš 11 (Haviar 5, Dolník 4, Stehlík 0)

Žilina: Jackson 23, Merešš 14, Tot 8, Blagojevič 7, Krajina 6 (Rožánek 16, Podhorský 7, Ďuriš 2, B. Mátych 0)

TH: 16/12 – 15/10, Fauly: 17 – 18, Trojky: 12 – 11, Rozhodovali: Ženiš, Doušek, Izák

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie