Správy

SAD Žilina upravuje cestovné poriadky: Zmeny v MHD aj prímestských spojoch

Po úprave cestovných poriadkov SAD Žilina pribudnú aj nové zastávky. Zmeny začnú platiť už v najbližších dňoch.

Ilustračný obrázok k článku SAD Žilina upravuje cestovné poriadky: Zmeny v MHD aj prímestských spojoch
Zdroj: TASR

Úprava cestovných poriadkov SAD Žilina prinesie od 15. decembra nové zastávky s cieľom zlepšiť obslužnosť územia, spoj z Kysuckého Nového Mesta k spoločnosti Schaeffler či úpravu spojov v MHD Martin. Informovala o tom hovorkyňa SAD Žilina Ivana Strelcová.

Lepšia nadväznosť spojov

Doplnila, že SAD Žilina sa týkajú zmeny cestovných poriadkov na linkách v regiónoch horné Považie, Turiec a Kysuce. ,,Úpravy v cestovných poriadkoch autobusových dopravcov vždy nadväzujú na zmeny grafikonu železničnej dopravy. Vďaka tomu sa zlepší nadväznosť spojov, čo pocítia aj cestujúci SAD Žilina," uviedla Strelcová.

,,Upozorňujeme všetkých užívateľov hromadnej prepravy, aby si pre istotu skontrolovali svoj spoj, či im bude po 15. decembri premávať rovnako ako doteraz. Nové cestovné poriadky budú prelepené na autobusových zastávkach noc pred zmenou a na webe SAD Žilina sú už v tejto chvíli," dodala Strelcová.

Zmeny v Turci aj na Kysuciach

V regióne Kysúc podľa nej prispôsobovali spoje novému grafikonu železničnej dopravy v rámci pilotného projektu Integrovanej dopravy Žilinského kraja (IDZK).

,,IDZK zabezpečuje napojenie autobusovej a vlakovej dopravy medzi obcami Bystrickej doliny a Žilinou v prestupnom mieste Krásno nad Kysucou, železničná stanica a napojenie autobusovej a vlakovej dopravy medzi Oščadnicou a Žilinou v rovnakom prestupnom mieste. Vyhoveli sme aj požiadavke mesta Turzovka na obnovenie zastávky Turzovka, Benzinol. Zavádzame nový spoj z Kysuckého Nového Mesta, AS k spoločnosti Schaeffler ako návoz na rannú zmenu, prípoj k vlakom zo Skalitého a Žiliny s použitím motivačnej nulovej tarify z dopravnej karty," konkretizovala hovorkyňa SAD Žilina.

V prímestskej doprave v regióne Turiec sa realizujú zmeny na 34 spojoch, pričom 18 z nich je na základe požiadaviek obecných úradov. ,,Ďalšie zmeny súvisia napríklad s prestupom na iné prímestské spoje, respektíve vlak alebo zohľadňujú žiadosti škôl. V MHD Martin a Vrútky sa zmeny dotkli až 150 spojov. Rozhodujúce zmeny vyplynuli z požiadavky na úpravu cestovného poriadku zo strany oboch miest. Pri 56 spojoch došlo k zreálneniu cestovného poriadku na základe dát GPRS z dispečerského systému, respektíve zapracovaniu čakania na železničnom priecestí," uzavrela Strelcová.

Nenechajte si viac ujsť novinky zo Žiliny a okolia a sledujte nás aj na FB.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM