Jozef Legéň Iné športy

1. liga mužov vo florbale odštartovala 1. a 2. kolom. Rezerva kobyliek vycestovala v omladenej zostave (8 dorastencov, 6 juniorov) do Tvrdošína, kde odohrala zápasy proti Trnave a Lidu Bratislava. V zápase proti Trnave si odkrútilo svoju 1. ligovú premiéru 9 hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Rezerva kobyliek si to v omladenej zostave na úvod ligy rozdala s Trnavou a Bratislavou

1. kolo FBC Trnava – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina B 3:3 (2:1, 0:0, 1:2)

Góly Grasshoppers B: 19:58 Scheer (Chládek) 2:1, 47:43 Ďurnek (Hrín A.) 3:2, 49:44 Miške (Vojtek) 3:3.
Vylúčenia: 2:0
Rozhodovali: Dobrovodský, Veniger
Počet divákov: 31

V zápase proti nováčikovi 1. ligy sa hral vyrovnaný zápas celých 60. minút. Trnava sa dostala do dvojgólového vedenia, ktoré kobylky dokázali zmazať v úvode tretej tretiny. Do konca zápasu sa nepodarilo streliť víťazný gól ani jednému tímu a preto sa súperi rozišli zmierlivo 3:3.

2. kolo ŠK Lido Bratislava – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina B 9:7 (5:1, 3:3, 1:3)
Góly Grasshoppers B:6:27 Francl 2:1, 25:16 Vojtek (Francl) 6:2, 31:35 Dudek (Lelák) 6:3, 39:16 Lelák (Petrovič) 8:4, 42:26 Vojtek (Francl) 8:5, 45:54 Lelák 8:6, 54:48 Lelák (Kozaňák) 8:7.
Vylúčenia: 4:1
Rozhodovali: Bachan, Kozáčik
Počet divákov: 25

Kobylky nezachytili úvod zápasu a Lido si vytvorilo štvorgólový náskok. V druhej tretine sa hra vyrovnala a v záverečnej tretine znížili kobylky na rozdiel jedného gólu. Vyrovnať sa im už nepodarilo, naopak hráči Lida upravili na konečných 9:7. Zostava Grasshoppers B: Sak, Solárik – Francl, Kozaňák, Scheer, Petrovič, Kuka, Michalina, Tkáčik – Dudek, Miške, Ďurnek, Lietava, Hrín A., Chládek, Sudek, Štefanko, Vojtek, Lelák. Tréner: Dudek.

Po úvodnom dvojkole sa nachádzajú kobylky na 9. mieste 1. ligovej tabuľky.

1. TJ A-FbO Nižná 2 0 0 20:10 +10 4
  2. FBK Púchov 2 0 0 22:16 +6 4
  3. FbK Harvard Partizánske 2 0 0 16:12 +4 4
  4. ŠK LIDO Prírodovedec 1 1 0 12:10 +2 3
  5. ŠK 1. FBC Trenčín „B“ 1 0 1 24:15 +9 2
  6. Hurikán Bratislava „B“ 1 0 1 15:11 +4 2
  7. DTF Team Detva 1 0 1 15:15 0 2
  8. FBC 11 Trnava 0 2 0 6:6 0 2