Jozef Legéň Rôzne

Pripravte sa na horúci deň: Teploty v našom regióne môžu atakovať až 28 stupňov!

Ešte máme v živých spomienkach masy snehu a teploty poriadne pod nulou. Už aj k nám však napevno zavítala jar a dnes sa dokonca pripravte na poriadne letné teploty! Ortuť teplomera sa na severnom Slovensku môže vyšplhať až na 28 stupňov.

Ilustračný obrázok k článku Pripravte sa na horúci deň: Teploty v našom regióne môžu atakovať až 28 stupňov!
Foto: Slávka Kellová

Po rekordnom mesiaci apríl, kedy meteorológovia zaznamenali medzi najnižšou a najvyššou nameranou teplotou rozdiel 50 stupňov °C , sa na Slovensku konečne usídlila jar. Pripravte sa na slnečné počasie a zohrievať nás bude navyše aj vzduch, meteorológovia hlásia veľmi teplo.

Aj u nás bude, tak ako i v ostatných kútoch krajiny, vrcholiť od juhozápadu prílev veľmi teplého vzduchu. Je načase prevetrať šatníky a vyberať si letné oblečenie. Hoci na severnom Slovensku nám mierne radosť môžu skaziť oblaky a kde-tu sa majú vyskytnúť i prehánky či búrky, čaká nás letný deň.

Najvyššia denná teplota vystúpi na 23 až 28 stupňov °C, pričom na severe Žilinského kraja a na Spiši miestami to má byť okolo 23 stupňov °C. Fúkať bude prevažne južný vietor s rýchlosťou 3 až 7 m/s (10 až 25 km/h).

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM