Jozef Legéň Kultúra

PREHĽAD: Víkend klope na dvere. Kam za zábavou?

Počas víkendu vás v Žiline čaká veľa kultúrnych podujatí. Okrem iného nám zahrá aj kapela Polemic so svojou Sony xperia tour 2013. Pozrite si ďalšie podujatia na tento víkend.

Ilustračný obrázok k článku PREHĽAD: Víkend klope na dvere. Kam za zábavou?
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

12.4.2013 o 21:00, Komédia Žilina

GYPSY LAND

Dámy a Páni ak si myslíte, že ste už zažili pravú balkánsku párty, tak 12.4. Vás v divadle presvedčíme o opaku. Na svojom eurómskom turné k Nám do Komédie zavíta dvojica dj´s : DJ LAZARUS SOUNDSYSTEM(bel­gium) @ DJ DAYD(svk), ktorí presne vedia ako Vás zabaviť a roztancovať.

12.4.2013 o 20:00, Lounge Martin

VETROPLACH & WALTER SCHNITZELSSON

Aj v apríli máme pre Vás pripravený koncert, tentokrát vystúpi kapela Vetroplach spolu s Walter Schnitzelsoon. Určite sa je na čo tešiť.

12.04.13 o 19:00, Mestské divadlo Žilina

MAĽOVANÉ NA SKLE

Ľudia chcú milovať svojich hrdinov a zároveň sa z nich smiať. Kultový muzikál o najznámejšom slovenskom hrdinovi, známy z dlhoročného účinkovania na doskách SND, prišiel do Jánošíkovho rodného kraja. Žilinská inscenácia ponúka bigbítovú úpravu klasického muzikálu v hudobnej úprave Pavla Cabadaja, kde Jánošíka hrá frontman skupiny Arzén Jaroslav Gažo.

12.04.13 o 20:15, pozorovateľňa Malý diel, Žilina

VEČERNÉ POZOROVANIE PRE VEREJNOSŤ

verejné pozorovanie oblohy ďalekohľadom

12.04.13, Galéria Plusmínusnula

TOMÁŠ MORAVEC: PROSPEKT

Výstava Prospekt mladého českého umelca Tomáša Moravca bude pokračovať v línii jeho prác, ktoré radikálne transformujú ponúknutý priestor. Kompaktná miestnosť galérie Plusmínusnula, obsiahnuteľná jediným pohľadom cez presklený výklad z ulice, zmení svoje vlastnosti. Výstava bude pracovať s vizualitou vyčisteného bieleho priestoru, jediný pohľad však nezaručí definíciu vystaveného objektu. Zmeny nenarušia zažitú štruktúru galérie.

13.04.2013 , Sobota o 20:00, Smerr

POLEMIC

Priekopníci slovenského SKA, skupina Polemic, oslávi v roku 2013 už 25. výročie svojej existencie. Štvrťstoročie na hudobnej scéne oslávi Polemic vo veľkom štýle – ako inak – novým albumom HEY! BA-BA-REE-BOP, singlom, veľkým turné, kde si budú môcť skalní fanúšikovia nové skladby vypočuť naživo.

13.4.2013 o 19:00, Mestské divadlo Žilina

VITAJTE DOMA SO ŠTEFANOM KVIETIKOM

Pokračovanie divadelnej talkshow.

13.4.2013 o 16:00, Stanica Žilina-Záriečie

PALCULIENKA: DIVADELNÉ PREDSTAVENIE

Táto rozprávka je je o hľadaní ozajstného kamaráta, o vzájomnom rešpektovaní sa, o schopnosti pomáhať druhým, aj keď sú iní ako my (menší, väčší…).

13.4.2013 o 21:00, Cool club- Zbyňov

SUVERENO: ALCHYMISTA TOUR

Autogramiáda + fotenie

14.04.13 o 10:00, hrad Strečno

TEMPLÁRSKA VÝPRAVA

Aké stopy zanechali templári v Žilinskom kraji? Kto boli bojovníci s červeným krížom a ako žili? Poďte s nami na cestu do minulosti a objavte záhadné postavy dejín. Na 9. templárskej výprave sa stretnete s templármi, zažijete atmosféru stredovekého jarmoku a ochutnáte jedlo našich predkov.

14. 4. 2013 o 17.00, Stanica Žilina-Záriečie

RYŽOVÁ VEGÁNSKA NEDEĽA

prednáška, ochutnávka

Aj keď ryža pochádza z Ázie, ťažko sa u nás nájde niekto, kto by ju nepoznal. Je skvelým základom mnohých jedál udomácnených v slovenskej kuchyni a to sa samozrejme týka aj kuchyne vegánskej. Je zdravá a ľahko stráviteľná a preto je ideálnym prvkom racionálnej stravy. Príďte ochutnať a vezmite so sebou aj svoj obľúbený ryžový…

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM