Marek Šebeňa Hokej

Pred mizernou návstevou vyhrala Žilina nad Bystricou

Hostia nastúpili na stredoslovenského derby so štyrmi kompletnými formáciami.

MsHK Garmin Žilina – HC'05 Banská Bystrica 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0, 1:0) Góly: 53. Škoda (Turoň), 60. Drevenák (Nádašdi, Turoň), rozhod. sam. nájazd Škoda – 12. Bulík (Pardavý, Surový), 40. Pardavý (Surový) Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý – Brath, Milan Novák, 559 divákov

Žilina: Lipovský – Nádašdi, Rúfus, M. Horák, V. Urban, Turoň, Ondrej, Krčula – Škoda, Palovčík, P. Barinka – Vala, M. Hreus, R. Krajči – Drevenák, Koložváry, Kokavec – Valášek, Hajnik, Banská Bystrica: I. Petrík – Frühauf, Vantroba, Kolba, R. Bauer, Vizváry, Biro, Bambúch, A. Mrena – Surový, Bulík, Pardavý – Paľov, Miroslav Hlinka, Drotár – Dian, Sabol, Jánoš – V. Országh, Češík, Ižvolt

Hostia nastúpili na stredoslovenského derby so štyrmi kompletnými formáciami. Domácemu trénerovi Ladislavovi Spišiakovi chýbali siedmi hráči, ako posledný k nim pribudol Škuta. Hosťom vyšiel lepšie úvod, príležitosť mal Jánoš, ale ten podobne ako domáci Valach svoju šancu nevyužil. V 15. min mohol skórovať Surový, ale nedal. Po 15 sekundách však Bulík dostal hostí do vedenia. V druhej časti hry mali oba tímy možnosti pri presilových hrách, ale ani jeden z nich ich nevyužil. V 31. min Žilina po osi Vala-Škoda založila rýchlu akciu, ale Petrík bol pozorný. Keď už sa zdalo, že hostia odídu do šatní s jednogólovým náskokom, Pardavý z bezprostrednej blízkosti prekonal Lipovského – 0:2. Do poslednej tretiny domáci nastúpili s väčšou snahou. V 53. min Škoda prestrelil Petríka a vykresal pre domácich nádej. Stav sa menil štyri sekundy pred koncom, keď Drevenák z ľavej strany prekonal banskobystrického gólmana. V predĺžení sa stav nemenil a tak sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch. Z desiatich premenil iba jeden Škoda, čo znamenalo zisk dvoch bodov pre domácich vlkov.

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): „Prvá tretina bola z našej strany slabá. Sú tu aj objektívne príčiny, keď už tretí zápas hráme s prakticky troma päťkami, chýba nám sedem hráčov. Bystrica mala v úvodnej tretine viac z hry, v druhej sme urobili úpravy v zostave a hra bola z našej strany živšia. Tretia tretina bola vyrovnaná, zásluhou zvýšenej bojovnosti sme dokázali v závere vyrovnať, i keď nám pomohlo vylúčenie hosťujúceho hráča. Som rád, že sme sa presadili aj v samostatných nájazdoch.“ Miroslav Chudý (asistent trénera Banskej Bystrice): "Ťažko sa mi hodnotí zápas, keď sme si prehrali víťazné stretnutie. Prvá tretina bola z našej strany dobrá, hráči sa dobre pohybovali, vytvorili si príležitosti, ale vsietili sme len jeden gól. V druhej tretine súper lepšie bránil, no my sme si vytvorili menej šancí. V záverečnej tretine sme kontrolovali hru, avšak po individuálnej chybe sme dovolili domácim vsietiť kontaktný gól a v záverečnej power play sme inkasovali druhý. Nájazdy – to už je vabank. Chcel by som Žiline poblahoželať k víťazstvu, za bojovnosť si dva body zaslúžili