Rôzne Správy

Práce v parku pri Budatínskom hrade ukončili: Toto je výsledok

Rozpadávajúce sa chodníky robili problémy pri chôdzi najmä mamičkám s kočíkmi, malým deťom či ľuďom s telesným znevýhodnením. Práce na ich obnove sú ukončené.

Ilustračný obrázok k článku Práce v parku pri Budatínskom hrade ukončili: Toto je výsledok
5
Galéria
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

V parku pri Budatínskom hrade v Žiline ukončili opravu kamenných chodníkov od vstupu popri hrade až k zadnej terase hradu s bufetom. Informovala o tom hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Martina Remencová.

Vo veľmi zlom stave

„Pôvodné chodníky boli vo veľmi zlom technickom stave. Použitý systém – kameň ukladaný do betónu, no predovšetkým nevhodný typ použitého kameňa – spôsobili výraznú deštrukciu pochôdznej plochy,“ vysvetlil riaditeľ odboru správy majetku a investícií Úradu ŽSK Peter Mrvečka.

Doplnil, že kameň na chodníkoch sa rozpadával a odlupoval od podkladného betónu, čo robilo problémy pri chôdzi najmä mamičkám s kočíkmi, malým deťom či ľuďom s telesným znevýhodnením.

Širšie chodníky

„Nové chodníky sa zároveň rozšírili a na ich rekonštrukciu použili technológiu s mlatovým stmeleným povrchom. Tento typ chodníkov sa nachádza vo väčšine parku v časti od rieky Kysuca. Úpravou chodníkov tak došlo aj k zosúladeniu chodníkov,“ uviedla Remencová.

Celú stavbu sa podarilo zrealizovať vo veľmi krátkom čase. „Opravu chodníkov schválili v septembri tohto roku. Vtedy sa začalo s úpravou projektu, prípravou verejného obstarávania a dnes sa už môžu návštevníci hradu prejsť po nových chodníkoch,“ dodal Mrvečka.

Priebeh prác na oprave chodníkov v parku pri Budatínskom hrade si môžete pozrieť v priloženej galérii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM