Utorok 23. júl 2019 Oľga  20 °C
Futbal Šport

Posila pre MŠK Žilina: Austrálsky stopér dostal polročnú opciu

Po odchode Dávida Hancka hľadalo vedenie MŠK Žilina adekvátnu náhradu. Osvedčí sa austrálska posila?

Ilustračný obrázok k článku Posila pre MŠK Žilina: Austrálsky stopér dostal polročnú opciu
Zdroj: TASR

Austrálsky futbalista Aleksandar Susnjar sa stal novou posilou fortunaligového klubu MŠK Žilina. Stopér so srbskými koreňmi prišiel k „šošonom“ na polročné hosťovanie s opciou z českej Mladej Boleslavi.

„Ešte predtým než som sem prišiel, som si pozeral históriu Žiliny, ktorá je naozaj bohatá. Patrí medzi najúspešnejšie kluby v lige a hoci má aktuálne mladý tím, chalani tvrdo pracujú na každom tréningu, čo sa mi páči. Verím, že budem pre tím posilou. Hosťovanie v Žiline je pre mňa určite krokom vpred, pretože môžem pôsobiť v klube s vysokými ambíciami,“ citoval klubový web 22-ročného Susnjara.

„Po odchode Dávida Hancka do Fiorentiny sme hľadali hráča na stopérsku pozíciu, ľavonohého obrancu s konštruktívnou rozohrávkou, ktorý má už isté skúsenosti. Aleksandar nimi disponuje, keďže má za sebou pôsobenia v českej lige a je fyzicky dobre stavaný. Bol aj v širšom výbere reprezentácie Austrálie pred majstrovstvami sveta v Rusku. Verím, že sme v ňom našli spoľahlivého stopéra, ktorý skvalitní našu obrannú hru,“ vyhlásil športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: TASR