Soňa Vanovčanová Krimi

Polícia: Útočník napadol dôchodkyňu (83) v byte centra Žiliny!

Polícia informuje o mimoriadne brutálnom útoku neznámeho páchateľa. Ten podľa správy napadol dôchodkyňu v centre Žiliny v jej vlastnom byte. Polícia žiada verejnosť o pomoc.

Ilustračný obrázok k článku Polícia: Útočník napadol dôchodkyňu (83) v byte centra Žiliny!
Zdroj: TASR

Polícia v Žiline intenzívne pátra po páchateľovi lúpežného prepadnutia, ku ktorému došlo 4. novembra 2017 v ranných hodinách na ulici Antona Bernoláka v Žiline. Informácie pre Žilina24 poskytla policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Podľa polície doposiaľ neznámy páchateľ fyzicky napadol 83 ročnú dôchodkyňu a proti jej vôli ju mal vtlačiť cez odomknuté dvere do bytu. Od dôchodkyne mal žiadať peniaze a päsťami ju mal opakovane udierať do hlavy a tváre, v dôsledku čoho napadnutá žena spadla na zem.„Z obavy o život a zdravie mala dať dôchodkyňa utočníkovi 120 eur. Útočník sa mal ďalej voľne pohybovať po byte a prehľadávať zariadenie a hľadať ďalšie peniaze. Následne odišiel na neznáme miesto,“ uviedla Balogová a doplnila, že dôchodkyňa utrpela zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie a následnú hospitalizáciu.

Podľa policajnej hovorkyne, prípad prevzal vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže a zločinu porušovania domovej slobody.
V tejto súvislosti polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po podozrivom mužovi, ktorý sa v sobotu 4. novembra 2017 medzi 7.00 a 8.30 hodinou ráno pohyboval po ulici Antona Bernoláka v Žiline alebo v jej okolí, alebo akékoľvek informácie k vedúce k stotožneniu prípadne pohybu neznámeho mladého muža v inkriminovanom čase na danom mieste.

„Má ísť o muža, cca 170 cm vysoký, strednej postavy, hovoril po slovensky bez prízvuku, tmavé oblečenie a na hlave mal šiltovku, mohol mať ruksak,“ upresnila Jana Balogová.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM