Aktualizované Barbara Dallosová Krimi

Policajti o štrajku autodopravcov: Blokovaný Svrčinovec, Trstená aj Makov, FOTO

Muži zákona upozorňujú vodičov na obmedzenia na hraničných priechodoch na severe Žilinského kraja. Spôsobil ich ďalší štrajk autodopravcov.

Ilustračný obrázok k článku Policajti o štrajku autodopravcov: Blokovaný Svrčinovec, Trstená aj Makov, FOTO
9
Galéria

Informácie súvisiace so štrajkom autodopravcov zverejnila žilinská krajská polícia.

,,Z dôvodu štrajku autodopravcov je hraničný priechod Trstená blokovaný obojsmerne pre nákladnú dopravu – prejazdný je len jeden jazdný pruh pre osobnú dopravu," konkretizujú policajti s tým, že na mieste majú niekoľko hliadok.

Ako neskôr informovali policajti, pre kamióny je blokovaný aj hraničný priechod Makov, je však prejazdný pre osobnú dopravu. Rovnako je na tom hraničný priechod Svrčinovec, kde je cesta blokovaná pre nákladnú dopravu, pre osobné vozidlá a autobusy je prejazdná.

Podľa informácií z Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR) tiež olícia odporúča vodičom, pokiaľ je to možné, vyhnúť sa mestu Ružomberok.

,,Tranzitnej doprave odporúčame využiť obchádzkovú trasu v smere na Banskú Bystricu cez horský priechod Čertovica v oboch smeroch. Regionálnej doprave obchádzku cez obce Bešeňová, Liptovská Teplá, Lisková a Likavka," dodali policajti.

AKTUALIZOVANÉ: ,,Mesto Žilina dnes v zmysle zákona o zhromažďovacom práve vydalo rozhodnutie, ktorým pre nesplnenie zákonných podmienok UNAS zakázalo zhromaždenie na území mesta," uviedla v súvislosti so štrajkom po šestnástej hodine krajská polícia.

Situáciu pre vás ďalej sledujeme a správu budeme aktualizovať.

Na videu gen. Róbert Bozalka, viceprezident Policajného zboru o aktuálnej situácii so štrajkom autodopravcov.

Zdroj: Facebook

Nenechajte si viac ujsť novinky zo Žiliny a okolia a sledujte nás aj na FB.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie