PODROBNÝ PREHĽAD: Kto v okolí Žiliny chce byť starostom či primátorom?

Komunálne voľby sa už nezadržateľne blížia. O necelý mesiac si budeme voliť primátorov či starostov. Zisťovali sme, aký je záujem o tieto fleky v obciach v našom volebnom obvode. Pozrite, kde sa pobije najviac kandidátov a kde naopak majú iba jediného.

Zuzana Gadušová
Ilustračný obrázok k článku PODROBNÝ PREHĽAD: Kto v okolí Žiliny chce byť starostom či primátorom?
Zdroj: TASR

Vo volebnom obvode Žilina je 70 miest a obcí, v ktorých si budeme vyberať nových starostov a primátorov. Najviac uchádzačov o tento post má Žilina, Nesluša a Rudinka, kde je všade po 10 kandidátov na primátora. Na druhom mieste skončilo Kysucké Nové Mesto so siedmimi kandidátmi. Ako to vyzerá v ostatných obciach?

Zoznam kandidátov na starostov a primátorov v obvode Žilina

Názov obce Meno a priezvisko Politický subjekt
Belá Jaroslav Dvorský SIEŤ, SMER-SD, SDKÚ-DS
Belá Tomáš Káčer NEKA
Belá Matúš Krajči NEKA
Belá Marek Štefko PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ
Bitarová Jana Ballayová SMER-SD
Bitarová Juraj Drdák NOVA
Bitarová Bohuš Gaňa SIEŤ
Bitarová Pavol Gaňa NEKA
Bitarová Zdenko Klimík NEKA
Brezany Iveta Brezianská NEKA
Brezany Emil Kadík NEKA
Bytča Branislav Beňák SNS
Bytča Július Kozák NEKA
Bytča Miroslav Minárčik SMER-SD
Bytča Juraj Putirka KDH
Bytča Marián Severín NOVA
Čičmany Natália Dubnicayová SMER-SD
Divina Radoslav Holúbek NEKA
Divina Emil Molko SZS
Divinka Michal Krško NEKA
Divinka Ján Kyšo SMER-SD
Dlhé Pole Karol Feranec NEKA
Dlhé Pole Dana Veveričíková SMER-SD, SNS
Dolná Tižina Ľubica Ďuricová NEKA
Dolný Hričov Ľubomír Hvizdák NEKA
Dolný Hričov Marián Chamaj NEKA
Dolný Hričov Pavol Kalány NEKA
Dolný Hričov Pavol Matúšek NEKA
Dolný Hričov Anton Mitaš SMER-SD
Dolný Hričov Peter Zelník NEKA
Dolný Vadičov Miroslava Ondreášová SMER-SD
Ďurčiná Ján Čerňan SMER-SD
Ďurčiná Milan Hanus NEKA
Ďurčiná Jozef Mihalec SNS
Ďurčiná Věra Miková NEKA
Fačkov Miroslav Čerňanec KDH
Fačkov Miroslav Mikula SMER-SD
Fačkov Juraj Paríšek NEKA
Gbeľany Jozef Martinček SMER-SD
Gbeľany Tibor Mrázik NEKA
Gbeľany Peter Tulinský NEKA
Hlboké nad Váhom Dušan Pinčík SDS
Hlboké nad Váhom Anton Zaduban SMER-SD
Hôrky Miroslav Brym NEKA
Hôrky Erika Mojáková NOVA
Horný Hričov Dušan Ďuríček NEKA
Horný Hričov Helena Gajdošíková NEKA
Horný Hričov Peter Hudec NEKA
Horný Hričov Michal Puškár NEKA
Horný Hričov Jozef Pytel NEKA
Horný Hričov Daniel Vydra NEKA
Horný Vadičov Vladimír Hošták NEKA
Horný Vadičov Vladimír Káčerík NEKA
Horný Vadičov Emília Palicová SMER-SD
Hričovské Podhradie Jarmila Dobroňová SMER-SD
Hričovské Podhradie Peter Hoferica NEKA
Hvozdnica Vladimír Gežo SMER-SD
Hvozdnica Jozef Jakubík NEKA
Hvozdnica Dana Majštiníková NEKA
Hvozdnica Martin Šimún KDH
Jablonové Ladislav Čička NEKA
Jasenové Marcel Brezáni NEKA
Jasenové Štefan Dávidík SaS
Jasenové Valéria Gažúrová SMER-SD
Jasenové Jozef Imrišek NEKA
Jasenové Jaroslav Mucha NEKA
Kamenná Poruba Ján Dolník NEKA
Kamenná Poruba Štefan Kasman SMER-SD
Kľače Jozef Jánošík NEKA
Kľače Anna Rusnáková NEKA
Kolárovice Juraj Hlavoň NEKA
Kolárovice Jozef Hruštinec SMER-SD
Kolárovice Ján Nichta NEKA
Konská Štefan Janura SMER-SD
Konská František Maňak SNS
Konská Janka Stupňanová NEKA
Kotešová Miroslav Hájek NEKA
Kotešová Peter Mozolík NEKA
Kotrčiná Lúčka Jana Staroňová SIEŤ
Kotrčiná Lúčka Jozef Žabka SDKÚ-DS
Krasňany Miroslav Bielka KDH
Krasňany Pavol Trnka NEKA
Kunerad Rastislav Dolník NEKA
Kunerad Jaroslav Dubeň KSS
Kunerad Monika Kavecká NEKA
Kunerad Daniel Zelenay SMER-SD
Kysucké Nové Mesto Rudolf Drexler NEKA
Kysucké Nové Mesto Ján Hartel NEKA
Kysucké Nové Mesto Felicita Chromjaková NEKA
Kysucké Nové Mesto Andrea Ondreášová NEKA
Kysucké Nové Mesto Ivan Poláček NEKA
Kysucké Nové Mesto Vavrín Randa NEKA
Kysucké Nové Mesto Pavel Urban NEKA
Kysucký Lieskovec Jana Capeková NEKA
Kysucký Lieskovec Stanislav Jančiga NOVA
Kysucký Lieskovec Marián Masaryk NEKA
Kysucký Lieskovec Štefan Mrenka NEKA
Kysucký Lieskovec Magdaléna Trubanová NEKA
Lietava Pavol Gašpierik SMER-SD
Lietava Stanislav Košša NEKA
Lietavská Lúčka Jaromír Benko NEKA
Lietavská Lúčka Milada Kelecsényiová NEKA
Lietavská Lúčka Miloš Kozel SNS
Lietavská Lúčka Marian Sliviak SMER-SD
Lietavská Svinná-Babkov Otto Dolinajec NEKA
Lietavská Svinná-Babkov Tibor Dorica NEKA
Lietavská Svinná-Babkov Andrea Krčová NEKA
Lietavská Svinná-Babkov František Štefánik KSS
Lietavská Svinná-Babkov Igor Veselovský NEKA
Lietavská Svinná-Babkov Mária Vidriková SMER-SD
Lodno Alžbeta Suriaková NEKA
Lodno Viliam Šamaj SNS
Lopušné Pažite Peter Harcek NEKA
Lopušné Pažite Michal Kováčik NEKA
Lopušné Pažite Anton Mrmus KDH, SMER-SD
Lutiše Martin Stanček SĽS
Lutiše Anton Štefko SMER-SD
Lysica Jozef Ďurana SMER-SD
Lysica Miloš Murárik NEKA
Malá Čierna Milan Ďurek NEKA
Malá Čierna Anna Gáperová NEKA
Malá Čierna Jaroslav Koleda NEKA
Malá Čierna Zlatica Skákalová SMER-SD
Maršová-Rašov Oľga Jantošová SNS
Maršová-Rašov Dagmar Karasová SMER-SD
Mojš Anton Rolko SNS
Mojš Peter Rolko SMER-SD
Mojš Štefan Svetko NEKA
Nededza Milan Drábik NEKA
Nededza Peter Vajda NEKA
Nesluša Anton Ďuriaš SNS
Nesluša Marian Chovaňák NEKA
Nesluša Jana Chovancová NEKA
Nesluša Zuzana Jancová NEKA
Nesluša Pavol Janec SMER-SD
Nesluša Miroslav Kubala NEKA
Nesluša Vincent Nemček NEKA
Nesluša Janka Romanová SDS
Nesluša Ján Vojtek NOVA
Nezbudská Lúčka Eduard Samec SMER-SD
Nezbudská Lúčka Adriana Vraňanová Kubičková NEKA
Ochodnica Radoslav Ďuroška SMER-SD
Ochodnica Marcela Lisková NEKA
Ochodnica Vladislav Piják NEKA
Ochodnica Vladimír Radolský NEKA
Ochodnica Jaroslav Tarana NEKA
Ovčiarsko Jozef Hasko NEKA
Ovčiarsko Mária Hudecová SNS, SMER-SD
Ovčiarsko Darina Ninisová SZS
Paština Závada Viera Hvizdáková SZS
Petrovice Marián Peňák NEKA
Petrovice Anton Pláňavský SMER-SD
Podhorie Ľubomír Barčiak NEKA
Podhorie Miroslav Bobuľa NEKA
Podhorie Anton Chobot SMER-SD
Podhorie Roman Šupej NEKA
Porúbka Pavol Frko NEKA
Porúbka Ľuboslav Chobot NEKA
Porúbka Milan Janura SMER-SD
Porúbka Ľuboš Skupeň NEKA
Povina Alena Dudeková SNS
Povina Jaroslav Slovák SMER-SD
Povina Milan Školník NEKA
Povina Margita Šplháková NEKA
Povina Štefan Vojtáš NEKA
Predmier Juraj Bajza SMER-SD
Predmier Viliam Čillík NEKA
Radoľa Božena Peťková NEKA
Radoľa Anton Tkáčik SIEŤ
Rajec Vladimír Baďura NEKA
Rajec Peter Pekarík NEKA
Rajec Ján Rybárik NEKA
Rajecká Lesná Jaroslav Ligas NOVA, SIEŤ
Rajecká Lesná Jozef Ľudvik NEKA
Rajecká Lesná Ján Skalka KDH
Rajecká Lesná Peter Tarábek SNS
Rajecká Lesná Pavol Vríčan SMER-SD
Rajecké Teplice Peter Dobeš KDH
Rajecké Teplice Peter Fajbík NEKA
Rajecké Teplice Katarína Hollá NEKA
Rajecké Teplice Miroslav Chodelka NEKA
Rajecké Teplice Martin Knoško NEKA
Rosina Pavol Cíba PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ
Rosina Peter Holeša NEKA
Rosina Eva Lysíková NEKA
Rosina Jozef Machyna SMER-SD
Rosina Renáta Remeňová NEKA
Rosina Bohuš Šottník SNS
Rosina Ján Vrtílek KDH
Rudina Marián Hutyra NEKA
Rudina Anna Mičianová SMER-SD
Rudina Vladimír Ščamba NEKA
Rudina Stanislav Špirko NEKA
Rudina Iveta Urbanová SNS
Rudina Miloš Veselý PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ
Rudinka Mária Bačová NEKA
Rudinka Peter Duda NEKA
Rudinka Vlastimil Dzurenda NEKA
Rudinka Anna Grigová NEKA
Rudinka Peter Hlavatý NEKA
Rudinka Viliam Michel NEKA
Rudinka Mária Pálfyová NEKA
Rudinka Ján Svitek NEKA
Rudinka Anna Ševčíková SMER-SD, KDH
Rudinka Oľga Štefánková NEKA
Rudinská Roman Špirec KDH
Rudinská Jozef Švirík NEKA
Snežnica Ján Cesnek SNS
Snežnica Milan Hlavatý SMER-SD
Snežnica Zdeno Kopas NEKA
Snežnica Ján Labuda NEKA
Stráňavy Tomáš Kopřiva NEKA
Stráňavy Jozef Papán SMER-SD
Stráňavy Branislav Štrba NEKA
Stránske Juraj Knapec NEKA
Stránske Jaroslav Mitaš NEKA
Stráža Juraj Kubala NOVA
Stráža Ján Poliak KDH
Stráža Gabriela Poliaková SNS
Strečno Jozef Bado NEKA
Strečno Alfonz Klocáň SDKÚ-DS
Strečno Monika Obertová SMER-SD
Strečno Dušan Štadáni NEKA
Strečno Stanislav Trnovec KDH
Súľov-Hradná Jaroslav Bušfy SMER-SD
Súľov-Hradná Anna Ďurajková NEKA
Svederník Tatiana Bubníková NEKA
Svederník Roman Husár SMER-SD
Svederník Roman Lisický NEKA
Štiavnik Štefan Buchtinec NEKA
Štiavnik Peter Hujo NEKA
Štiavnik Štefan Pucko SDS
Štiavnik Štefan Vároš NEKA
Šuja Janka Jasenovcová NEKA
Šuja Marta Veselá SNS
Šuja Stanislav Vríčan SMER-SD
Teplička nad Váhom Peter Kolenčík NEKA
Teplička nad Váhom Milan Lazar KDH
Teplička nad Váhom Viliam Mrázik NEKA
Teplička nad Váhom Juraj Škrobánek NEKA
Teplička nad Váhom Kumsa Tadesse NEKA
Teplička nad Váhom Štefan Tkáčik NEKA
Terchová Martin Hanuliak NaS – ns
Terchová Milan Laurenčík SaS
Terchová Jozef Mičo NEKA
Terchová Gustáv Noga PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ
Turie Jozef Gašica KDH
Turie Miroslav Chovanec NEKA
Turie Ladislav Portašík NEKA
Turie Daniel Tandara NEKA
Turie Emil Turský SNS
Varín Zuzana Akantisová NEKA
Varín Mariana Bohačiaková SNS
Varín Michal Cvacho NEKA
Varín Katarína Schmidtová NEKA
Varín Karol Tichý SMER-SD
Veľká Čierna Ľubomír Harant NEKA
Veľká Čierna Jana Húdeková NEKA
Veľká Čierna Ján Matejička SMER-SD, SDKÚ-DS
Veľká Čierna Jana Mikulová NEKA
Veľká Čierna Peter Mucha NEKA
Veľké Rovné Peter Fajčík NEKA
Veľké Rovné František Kmecík KDH, SIEŤ
Veľké Rovné Jozef Mičieta SMER-SD
Veľké Rovné Alojz Zajac NEKA
Višňové Marcela Halaganová NEKA
Višňové Radoslav Kubica KDH
Višňové Juraj Majtán SNS
Višňové Peter Miho NEKA
Višňové Rastislav Palutka SIEŤ
Višňové Ivana Zimenová NEKA
Zbyňov Stanislav Hudek NEKA
Zbyňov Marián Miškovský SMER-SD
Zbyňov Eva Moskalová SNS
Zbyňov Boris Smieško NEKA
Žilina Martin Barčík SIEŤ, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, MOST – HÍD, OKS
Žilina Peter Belinský KDH
Žilina Štefan Comorek NEKA
Žilina Igor Choma SMER-SD
Žilina Róbert Kašša NEKA
Žilina Eva Lajčiaková PD
Žilina Peter Ondák NEKA
Žilina Zdenka Radolcová NEKA
Žilina Igor Ryban NEKA
Žilina Ján Slota NEKA
  • poznámka redakcie: NEKA = nezávislý kandidát

Zdroj: Štatistický úrad SR Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk