Webnoviny - Futbal

Podľa Hapala Partizan zostáva favoritom dvojzápasu

Na futbalistov MŠK Žilina čaká vo štvrtok najdôležitejší zápas doterajšieho priebehu sezóny 2009/2010 a pravdepodobne aj celej jesennej časti tohto ročníka.

ŽILINA 26. augusta – Zverenci trénera Pavla Hapala privítajú na štadióne pod Dubňom v odvete play-off (4. predkola) Európskej ligy UEFA 2009/2010 hráčov Partizanu Belehrad a ak uspejú, majú zaručenú účasť v lukratívnej a finančne veľmi zaujímavej skupinovej fáze európskeho pohára č. 2 a zároveň aj šesť konfrontácií s kvalitnými súpermi (tri doma a tri vonku, pozn.).

V prvom dueli pred týždňom Žilinčania remizovali na Balkáne 1:1, čím si vytvorili sľubnú pozíciu pred odvetou. „Chceme sa presadiť ofenzívnym futbalom. Určite nebudeme hrať na 0:0 a ani nezvolíme opatrnú taktiku, pretože 1:1 je veľmi klamlivý výsledok. Partizan je v tomto dvojzápase stále favoritom, aj keď už trochu menším ako pred prvým duelom. Naďalej však platí, že je to veľmi kompaktný a nebezpečný tím. Ak chceme postúpiť, musíme dať do toho na trávniku úplne všetko,“ povedal Pavel Hapal na stredajšej oficiálnej predzápasovej tlačovej konferencii a pokračoval: „Keď sa im podarí streliť nám gól, môžu im narásť krídla a budú ešte nebezpečnejší. My sa musíme presadiť vlastnou hrou, nemôžeme a nebudeme sa spoliehať len na zaváhania súpera.“

Do zostavy „čierno-bielych“ sa vráti nebezpečný senegalský útočník Lamine Diarra, ktorý minulý štvrtok pauzoval pre žlté karty. „Je to veľmi kvalitný hráč, určite sa však nebudeme koncentrovať len na jeho bránenie. Nemôžeme si špeciálne všímať len jedného súperovho hráča, pretože viacerí vedia streliť gól,“ skonštatoval Pavel Hapal, ktorému bude proti Belehradu chýbať pravý obranca Stanislav Angelovič. Nad štartom brankára Dušana Perniša naďalej visí otáznik. „Rozhodne ho do ničoho netlačíme, on sám však veľmi chce chytať napriek zraneniu a bolesti. O tom, či napokon bude k dispozícii, sa rozhodne až na štvrtkovej predzápasovej rozcvičke,“ dodal Pavel Hapal.

Kapitán Róbert Jež sa teší okrem iného aj na vynikajúcu atmosféru, ktorá vo štvrtok večer zavládne pod Dubňom. Podľa najnovších informácií by určite malo byť vypredané. „Sme radi, že bude plný štadión, môže nám to veľmi pomôcť. Určite nás čaká ťažší zápas ako pred týždňom v Belehrade. Bola by škoda, ak by sme premrhali núkajúcu sa šancu na postup. Vieme, že keď neinkasujeme, budeme sa tešiť. Nálada v mužstve je výborná, únavu z náročného programu zatiaľ nepociťujeme,“ vyhlásil rýchlonohý stredopoliar „žlto-zelených“ Róbert Jež. Do sektoru hostí sa podľa informácií PR manažéra MŠK Romana Greša predalo 350 vstupeniek, viac fanúšikov úradujúceho srbského majstra sa v Žiline neočakáva.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie