Ľubomír Hudačko Hokej

Platy žilinských hokejistov odhalené: Pozrite si, koľko zarábajú

Mestský hokejový klub Žilina urobil po roku na Slovensku netradičný krok a na svojom webe opäť zverejnil hráčske zmluvy i so základnými platmi. Pozrite si, koľko zarábajú.

Ilustračný obrázok k článku Platy žilinských hokejistov odhalené: Pozrite si, koľko zarábajú
Zdroj: Webnoviny.sk

V porovnaní s ročníkom 2013/2014 išli základné platy pod Dubňom nahor a sú v rozpätí od 450 do 4000 eur. Pred rokom to bolo medzi 300 až 2700 eurami, najvyššiu sumu vtedy dostával do svojho odchodu z MsHK brankár Marek Laco. Po jeho odchode bral maximum Jaroslav Kalla – 2000 eur.

Najmenej je 450 eur

Zo súčasného kádra „vlkov“ je najlepšie plateným hokejistom Jaroslav Kristek, ktorý mesačne zarobí 4000 eur. Nad sumu 2000 eur sa dostali aj Tomáš Horna, Milan Procházka (obaja po 2700) a Jiří Moravec (2250). Zo Slovákov je v Žiline najlepšie plateným hráčom Igor Bobček. Najnižší príjem z kádra Žiliny má Tomáš Paleček – 450 eur.

Všetky súčasné zmluvy hráčov MsHK podpísali podľa zverejnených dokumentov v čase medzi 31. júlom až 1. septembrom 2014. Kontrakty majú platnosť do 31. marca 2015, klub si môže u viacerých hráčov uplatniť opciu. Žilinskí hokejisti navyše za postup do play-off majú nárok na ďalšie odmeny.

Zverejnenie platov je u nás netradičné

Hráči sú samostatne zárobkovo činné osoby, preto si musia platiť odvody i poistenia voči rizikám, ktoré vyplývajú z výkonu ich činnosti. V zmluvách sú uvedené povinnosti hráčov i klubu ako aj prípadné sankcie. Dohody sa vyhotovovali v troch exemplároch, jednu dostal klub, jednu hráč a jednu Pro-Hokej.

Zverejnenie hráčskych zmlúv aj s platmi je v slovenskom hokeji i profesionálnom športe pod Tatrami novinkou. Funkcionári klubov i samotní športovci majú väčšinou problém zverejňovať detaily kontraktov. V Žiline však pristúpili už druhý rok k tomuto kroku, keďže klub je stopercentne mestskou organizáciou, a preto podľa zákonov musia byť zverejnené všetky zmluvy. Klub na svojom webe zverejňuje aj účtovné závierky, faktúry, objednávky i ďalšie informácie.

foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie