Jozef Legéň Správy

Pacienti oznámkovali špitále: Vieme, ako dopadla nemocnica v Žiline

V rámci prieskumu súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera, ktorá ho realizovala medzi svojimi poistencami, známkovali pacienti nemocnice ako v škole, známkami od jedna do päť. Ako dopadla v tomto hodnotení žilinská nemocnica?

Ilustračný obrázok k článku Pacienti oznámkovali špitále: Vieme, ako dopadla nemocnica v Žiline
Zdroj: TASR

Dotazníky k prieskumu vrátilo 3500 ľudí. Nemocnice za služby a zdravotnú starostlivosť dostali tento rok priemernú známku 1,7, vlani to bolo 1,6. Pohoršili si fakultné, všeobecné aj špecializované nemocnice.

Najlepšie v očiach pacientov skončili Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok, Mammacentrum sv. Agáty ProCare v Banskej Bystrici, Nemocnica sv. Michala v Bratislave i Detské kardiocentrum NÚSCH Bratislava. Najhoršie v hodnotení obstáli Univerzitná nemocnica Bratislava, Nemocnica s poliklinikou Ilava, Nemocnica Snina a Psychiatrická nemocnica Philippa Pinela v Pezinku.

V prieskume bolo hodnotené aj žilinské nemocničné zariadenie. V tabuľke 13 fakultných a univerzitných nemocníc sa Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina umiestnila na 12. mieste. Pridelený má zamračený smajlík, čo znamená, že pacienti tu boli spokojní na menej ako 83%.

V prieskume pacienti posudzovali správanie sa lekárov a sestier, úroveň ubytovania, stravy aj upratovania na oddeleniach a vyjadrovali tiež svoju spokojnosť so zdravotnou starostlivosťou. Zariadenia, z ktorých sa vrátilo veľmi málo dotazníkov, neboli hodnotené.

Foto: ilustračné Zdroj: Žilina24/Tasr

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM