Soňa Vanovčanová Krimi

Opitý lekár pozná svoj trest: Koľko mu naparil žilinský sudca?

Pred pár dňami v žilinskej nemocnici zasahovali muži zákona. Lekár z oddelenia urológie bol v službe pod vplyvom alkoholu. Už pozná svoj trest.

Ilustračný obrázok k článku Opitý lekár pozná svoj trest: Koľko mu naparil žilinský sudca?
Zdroj: TASR

V stredu 5. septembra informovala žilinská polícia o nočnom zásahu v žilinskej nemocnici. Podľa slov Radka Moravčíka, hovorcu KR PZ v Žiline, bolo na linke 112 prijaté oznámenie, o podozrení, že službukonajúci lekár v žilinskej nemocnici je asi pod vplyvom alkoholu, lebo je hrubý na pacientov. Policajná hliadka po príchode do nemocnice zistila, že lekár je opitý. Policajti na to lekárovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar.

Informácie poskytla aj Krajská prokuratúra v Žiline. „Prokurátor Okresnej prokuratúry Žilina v tzv. superrýchlom konaní podal obžalobu na lekára, ktorý vykonával pohotovostnú službu na oddelení urológie Fakultnej nemocnice v Žiline,“ uviedol hovorca Krajskej prokuratúry v Žiline Milan Cisarik. O podanej obžalobe mal rozhodovať sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Žilina vo štvrtok 6. septembra o 17:00 hodine.

„Návrhu prokurátora sudca Okresného súdu Žilina vyhovel a trestným rozkazom uznal lekára za vinného z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Obvinenému bol uložený peňažný trest vo výške 1000 eur, pre prípad, že by bol výkon peňažného trestu úmyselne zmarený náhradný trest odňatia slobody 1 mesiac ako aj trest zákazu činnosti lekára na 1 rok. Prokurátor aj obvinený sa vzdali práva podať odpor proti trestnému rozkazu, trestný rozkaz je právoplatný,“ zdôraznil Cisarik.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie