Jozef Milan Futbal

Víkendový futbal mladých: Príprava na jarnú sezónu finišuje

Ponúkame vám výsledkový servis prípravných zápasov mládežníckych tímov MFK Ružomberok. Chlapci z najstaršej prípravky U11 sa museli rozdeliť na dva tímy, aby zvládli odohrať dva turnaje.

Ilustračný obrázok k článku Víkendový futbal mladých: Príprava na jarnú sezónu finišuje
Foto: Rastislav Búgel

MŠK Námestovo U19 – MFK Ružomberok U19 2:1 (0:1)

Gól RK: Bobček

Viliam Hýravý (tréner MFK Ružomberok U19): ,,S kvalitným súperom sme odohrali dobrý zápas. Hlavne v prvom polčase bola naša hra v celku dobrá až na malé chyby v rozohrávke. Gólom Bobčeka sme viedli 1:0. V druhom polčase sme prestriedali a už to nebolo herne také dobré. Nedokázali sme udržať tempo hry, viazla nám kombinácia, nedostupovali sme k hráčom a súper nám dal dva góly. Aj my sme mali tri čisté gólové príležitosti, no zostali nevyužité."

MFK Ružomberok U17 – MFK Frýdek-Místek U17 6:2 (3:1)

Góly RK: Grman 2, Matula, Omasta, Prílepok, Caltík

Martin Filek (tréner MFK Ružomberok U17): ,,Prvý polčas sme hrali veľmi dobre a do dvadsiatej minúty sme si vypracovali veľa gólových príležitostí, no premenili sme len tri a inkasovali sme jeden gól. V druhom polčase, po prestriedaní hráčov sa naša hra a tempo výrazne zmenili a inkasovali sme ďalší gól, čo prinieslo trocha nervozity, no v závere sme zabrali a spečatili naše víťazstvo ešte tromi gólmi. Tento zápas ukázal kvalitu a výkonnosť niektorých hráčov."

MFK Ružomberok U16 – MFK Frýdek-Místek U16 1:2 (0:0)

Gól RK: Kružliak

Vladimír Helbich (tréner MFK Ružomberok U16): ,,V generálke na jarnú časť sezóny sme nezachytili úvod stretnutia a súper húževnatou, niekedy až na hranici pravidiel agresívnou hrou, zaslúžene zvíťazil."

FK Dukla Banská Bystrica U15 – MFK Ružomberok U15 0:3 (0:1)

Góly: Filek, Bednárik, Dzuriak

Ivan Hvolka (tréner MFK Ružomberok U15): ,,V zápase bolo vidieť na pohybe hráčov, že sme mali celý týždeň problém s ochorením. V prvom polčase bola hra vyrovnaná a odohrávala sa skôr v strede ihriska. V druhom polčase sme ovládli hru, kde sme dominovali a presadili sa aj strelecky."

MFK Ružomberok U13 – FK Dukla Banská Bystrica U13 4:2 (1:0)

Góly RK: J. Rakyta 2, P. Rumanský 2

Oto Omasta (tréner MFK Ružomberok U13): ,,Vo vyrovnanom zápase, kde sme sa raz my a raz súper striedali vo vedení útokov, sme súpera príliš nepúšťali do priestoru streľby. No i napriek tomu sa mu to raz podarilo a on bol neomylný, keď dokázal vyrovnať na 1:1. Druhý gól sme inkasovali za stavu 3:1 z pokutového kopu. Aj vzhľadom na tieto naše dve chyby v defenzíve sme boli do ofenzívy nebezpečnejší a som rád, že sme dokázali byť aj efektívni."

U11 – turnaj v Púchove

Kategória U11 sa rozdelila do dvoch tímov. Jeden tím sa zúčastnil turnaja v Púchove (4.miesto) a druhý sa predstavil v Korni.

 • MFK Ružomberok – FK Dukla Banská Bystrica 1:1
 • Inter Bratislava – MFK Ružomberok 1:3
 • Vsetín – MFK Ružomberok 3:4
 • MFK Ružomberok – Bánovce nad Bebravou 3:1
 • MFK Ružomberok – Zlín 2:3
 • Púchov – MFK Ružomberok 4:3
 • MFK Ružomberok – FŠ Róberta Hanka 1:4

MFK Ružomberok U11: Križka, Štanga, Butkaj, Jokel, Kačmárik, Dvorský, Podbrežný, Hazucha, Tholt, Krajčí

Igor Bella (tréner MFK Ružomberok U11): ,,Chlapci podali na turnaji zodpovedné výkony. Od medailovej pozície nás delilo iba skóre. Sme radi, že sme hrali so súpermi, s ktorými sa často nestretávame."

U11 – medzinárodný turnaj v Korni

Víťazom ho podujatia sa stal Slovan Bratislava, druhá skončila Slavia Praha a tretí Tatran Prešov.

 • MŠK Žilina – MFK Ružomberok 2:1
 • MFK Ružomberok – FK Senica 7:0
 • FC Baník Ostrava – MFK Ružomberok 1:1
 • MFK Ružomberok – FK Lokomotíva Trnava 1:2
 • MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 2:4
 • Wroclaw – MFK Ružomberok 1:1
 • MFK Ružomberok – FC Baník Ostrava 1:1
 • MŠK Žilina – MFK Ružomberok 4:2

MFK Ružomberok U11: Matej, Kulich, Šoter, Klačan, Dujava, Fula, Omasta, Figa, Šimo

Igor Bella (tréner MFK Ružomberok U11): ,,V konkurencii osemnástich družstiev sa naša prípravka umiestnila až na štrnástom mieste. Medzinárodného turnaja sa okrem zvučných slovenských klubov zúčastnili aj popredné zahraničné družstvá, ako Slavia Praha, Baník Ostrava, FC Budapešť, Wroclaw. Turnaj mal výbornú kvalitu a nebyť množstva nevyužitých gólových príležitostí v našom mužstve, naša U11 mohla obstáť oveľa lepšie."

Zdroj: mfkruzomberok.sk

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM