Jozef Milan Futbal

Víkendový futbal mladých: Mladší dorastenci si poradili s Trnavou

Počas minulého týždňa odohrali všetky dorastenecké a žiacke kategórie zápasy desiateho kola, pričom výbery U17, U16, U13 a U12 sa tešili z víťazstiev. Hrala sa liga prípraviek, kategória U10 sa predstavila aj v Superlige a na medzinárodnom turnaji v Petržalke.

Ilustračný obrázok k článku Víkendový futbal mladých: Mladší dorastenci si poradili s Trnavou
Zdroj: Dnes24.sk

I. liga starší dorast (U19)

FC Nitra – MFK Ružomberok 2:0 (1:0)

Stanislav Ďuriš (tréner MFK Ružomberok U19): ,,Nitra nevystrelila na bránu a predsa zvíťazila. Dali sme si dva vlastné góly po zlej orientácii hráčov. Herne sme boli lepším mužstvom, ale v ofenzíve nám chýba väčšia agresivita v pokutovom území."

I. liga mladší dorast (U17)

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 1:0 (0:0)

Gól: Matula

Viliam Hýravý (tréner MFK Ružomberok U17): ,,Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas, lebo po štyroch prehratých zápasoch sme sa potrebovali herne aj výsledkovo chytiť. Aj keď naša hra nebola kombinačne kvalitná, no bojovnosťou a nasadením sme tento zápas zvládli a získali sme potrebné tri body."

I. liga mladší dorast (U16)

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 4:1 (1:1)

Góly RK: Madleňák 2, M. Bobček, R. Kružliak

Vladimír Helbich (tréner MFK Ružomberok U16): ,,V nervóznom zápase plnom žltých kariet nás prvý polčas zastihol v hernom útlme. V druhom sme už hrali podľa svojich predstáv. Gólovo sme sa presadili po štandardných situáciách a napokon zaslúžene zvíťazili 4:1!"

I. liga starší žiaci stred (U15)

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 0:3 (0:2)

Ivan Hvolka (tréner MFK Ružomberok U15): ,,Do prvého polčasu sme vstúpili s veľkým rešpektom proti silnému súperovi. Neboli sme dôrazní, zle sme dostupovali a mali sme málo sebavedomia v medzihre a útočnej fáze. V druhom polčase sme hru vyrovnali, začali sme behať a kombinovať. Dokonca sme mohli zdramatizovať zápas. Nepremenili sme dva samostatné nájazdy na súperovho brankára, ktoré sme zle riešili. Súper zvíťazil zaslúžene, keď bol lepší vo všetkých fázach hry."

I. liga starší žiaci stred (U14)

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 1:4 (0:1)

Gól RK: T. Bobček

Mojmír Šrobár (tréner MFK Ružomberok U14): ,,Výsledok je pre nás sklamaním, keďže sme s prvým družstvom tabuľky dokázali prvý polčas udržať krok, dokonca sme si vypracovali dve gólové príležitosti, ktoré sme nepremenili. Súper svoje šance v druhom polčase s prehľadom využil a tak výsledok je trochu krutým, no spravodlivým vyjadrením hernej prevahy súpera a našej nemohúcnosti v obrannej činnosti."

I. liga mladší žiaci stred (U13)

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 4:6 (2:4)

Góly RK: Rakyta 2, Rumanský 2, Černek, Maslo

Oto Omasta (tréner MFK Ružomberok U13): ,,Bol to dobrý zápas z oboch strán, kde dominovali hlavne kombinácie a rýchle prechody do ofenzívy. Dve tretiny zápasu boli herne vyrovnané, ale v koncovke boli aktívnejší hostia. No na posledných pätnásť minút nás súper zatlačil a každá akcia z jeho strany hrozila gólom. Chalani hlavne bojovnosťou a nasadením dokázali eliminovať nápor a doviesť zápas do víťazného konca."

I. liga mladší žiaci stred (U12)

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 0:10 (0:2)

Góly: Petruf 3, Vrajko, Kompiš, Tutura, Klimáček, Salaj, Vrábel, Kozica

Róbert Hazucha (tréner MFK Ružomberok U12): ,,Aj keď mal súper mladších chlapcov, môžem mojich chlapcov pochváliť za prístup k zápasu a nasadenie po celý zápas. Nedostali sme ani jeden gól a veľa šancí sme ešte nevyužili."

Liga prípraviek

 • MFK Ružomberok U11 – MŠK Fomat Martin U11 17:8 (7:4)

MFK Ružomberok U11: Hazucha, Záhradník, Jokel, Mištuna, Dujava, Horváth, Matej, Kacvinský, Figa, Fornál, Kulich, Tholt, Kudlačák, Podbrežný, Omasta, Križka, Šoter, Fula, Krajčí, Šimo

Igor Bella (tréner MFK Ružomberok U11): ,,Naše družstvo bolo viac efektívne, ako efektné. Výsledok nezodpovedá priebehu zápasu, nakoľko martinskí hráči nám po technickej stránke boli minimálne vyrovnaným súperom, no nepremenili množstvo gólových príležitostí. Dúfam, že výsledok s ťažkým súperom chlapcov povzbudí do ďalšej práce."

 • MFK Ružomberok U10 – MŠK Fomat Martin U10 22:7 (9:5)

MFK Ružomberok U10: Synak, Rázga, Ďuratný, Majerík, Lacko, Huraj, Makonyi, Holubčík, Šefranko, Remenár, Žáčok, Kačmarik, Slosarčík, Jurčo, Zubaj, Murín, Bendík, Omasta, Kudlička, Gerec

Peter Kiša (tréner MFK Ružomberok U10): ,,Moji zverenci sa veľmi ťažko rozbiehali. Zo začiatku zápasu ich neposlúchala lopta a nehrali sme v takom nasadení, ako by sa na majstrovský zápas patrilo. Po prestávke sme ovládli hru a zápas sme dotiahli do víťazného konca. Musím však povedať, že Martinčania podali slušný výkon a potrápili našich hráčov."

 • MFK Ružomberok U9 – MŠK Fomat Martin U9 14:5 (4:3, 3:1, 5:0, 2:1)

MFK Ružomberok U9: Škvarek, Janovec, Marčičiak, Chlepko, Valient, Haluška, Mrva, Dittrych, Čieško, Sekan, Majerčík, Bombek, Rázga, Klíma, Frolo

Ľuboš Chovan (tréner MFK Ružomberok U9): ,,Stretnutie opätovne potvrdilo, aké máme obrovské nedostatky v hernej činnosti jednotlivcov a v herných kombináciách."

Superliga

Kategória U10 odohrala v Superlige, kde sa podobne ako v lige prípraviek neuvádzajú strelci gólov a konečné poradie, päť stretnutí so silnými súpermi.

 • MFK Ružomberok – MŠK Žilina 1:0
 • MFK Ružomberok – FK Senica 4:2
 • MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 6:2
 • MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 3:1
 • MFK Ružomberok – AS Trenčín 3:2

MFK Ružomberok U10: Rázga, Synak, Ďuratný, Lacko, Slosarčík, Švehla, Zubaj, Murín, Makónyi, Jarina, Majerík, Orgoník, Gerec, Bendík, Remenár, Omasta, Žáčok

Peter Kiša (tréner MFK Ružomberok U10): ,,Chlapcov musím pochváliť za výkon, aj keď sme sa nevyhli zaváhaniam. Problém nám robí prechod z obrany do útoku a prvý dotyk. Turnaj hodnotím veľmi pozitívne, pretože sme si mohli vyskúšať opäť niečo nové. S hracím systémom 7+1 sme sa stretli prvýkrát. V lige prípraviek hráme 5+1."

U10 tretia na medzinárodnom turnaji v Petržalke

Najlepším brankárom turnaja sa stal gólman MFK Richard Rázga.

 • MFK Ružomberok – FC Petržalka 1:0; Gól: Omasta
 • FC Fastav Zlín – MFK Ružomberok 1:2; Góly RK: Slosarčík 2
 • Austria Viedeň – MFK Ružomberok 1:2; Góly RK: Omasta, Gerec
 • MFK Ružomberok – ČSFA Malacky 2:1; Góly RK: Omasta 2
 • Semifinále: Zbrojovka Brno – MFK Ružomberok 4:2; Góly RK: Omasta 2
 • O 3. miesto: FC Nitra – MFK Ružomberok 2:4; Góly RK: Slosarčík 2, Majerík, Gerec

Konečné poradie:

 1. Zbrojovka Brno
 2. Austria Viedeň
 3. MFK Ružomberok
 4. FC Nitra
 5. FC Spartak Trnava
 6. FC Petržalka
 7. FK Líšeň
 8. FC Fastav Zlín
 9. FK Senica
 10. ČSFA Malacky

Peter Kiša (tréner MFK Ružomberok U10): ,,Na turnaji nám chýbali hráči, ktorí boli po zranení alebo sa doliečovali z choroby. Preto som spokojný, že v zápasoch ich zastúpili iní hráči. Je pravdou, že sme v niektorých momentoch nepodávali okulahodiaci futbal, ale na druhej strane musím chlapcov pochváliť za bojovnosť. Som rád, že sme sa v konkurencii silných tímov nestratili."

zdroj: MFK, Š. Mojský; foto: P. Graf

Víkendový futbal mladých
21
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM