Ivana Milanová Kultúra Správy Samospráva

Vianočné trhy s desiatkami stánkov a bohatým programom

Tohtoročné Vianočné trhy v Ružomberku ponúknu návštevníkom nielen takmer 40 stánkov, ale aj pestrý pripravený program, ktorý bude každý deň od pondelka 19. až do štvrtku 22. decembra.

Ilustračný obrázok k článku Vianočné trhy s desiatkami stánkov a bohatým programom
Zdroj: Mesto Ružomberok

Vianočné trhy v Ružomberku sú aj tohto roku súčasťou pravidelnej unikátnej série podujatí s názvom Ružomberský adventný kalendár. Trhy v centre mesta pri hoteli Kultúra pripravila mestská spoločnosť Kultúrny dom Andreja Hlinku. Hlavným partnerom je Mesto Ružomberok.

„Na tohtoročných trhoch bude oproti minulému roku viac remeselníkov. Rovnako sa návštevníci môžu tešiť aj na väčšie množstvo vianočného sortimentu, ako aj viac stánkov s občerstvením," povedala Dagmar Zachová z KD AH.

Návštevníci nájdu medzi sortimentom stánkov drevené výrobky, koberce, vianočné dekorácie, šúpolie, keramiku, voskové výrobky, šité hračky, retro batohy, obrázky z kože, papuče či šperky.„Nebude chýbať medoviny, trdelníky, langoše, palacinky, párance, orechy, zemiakové špirály, punč, perníky či kukurica, ale aj iné občerstvenie," doplnila Zachová.

Stánky budú otvorené denne od desiatej do siedmej večer, vo štvrtok 22. decembra až do 21:00. Denný program na pódiu začína od 15:30. V pondelok sa predstavia MŠ Bernoláka a ZŠ Bystrická, ako aj Alkana, Juventus a Mince vo fontáne. V utorok to bude ZUŠ Ľ. Fullu, Čriepky, FS Liptov a Liptáčik, ako aj Kéfas.

Streda bude patriť folkloristom z Likavky a skupiny Salatín, ako aj SZUŠ Jánoš a Dotyk, a vo štvrtok rozprúdi náladu detské divadielko Tamariky, FS Liptovská Lúžna a Elán Revival. Okrem toho sú pripravené aj mnohé sprievodné podujatia, ako napríklad koncert Pavla Helana a Mira Jila 19. decembra v synagóge.

Zdroj: Mesto Ružomberok
Zdroj: Mesto Ružomberok
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM