Basketbal

Turkyne boli nad sily ružomberských basketbalistiek

Basketbalistky MBK Ružomberok prehrali v prvom zápase semifinále Európskeho pohára FIBA na domácej palubovke s tureckým tímom Kayseri Kaski spor vysoko 60:79 a výrazne si skomplikovali možnú cestu do finále.

Ilustračný obrázok k článku Turkyne boli nad sily ružomberských basketbalistiek
Foto: Jozef Milan

1. zápas semifinále EP FIBA žien

MBK Ružomberok – Kayseri Kaski spor 60:79 (32:39)

Štvrtiny: (17:21, 15:18, 11:20, 17:20)

Zostava a body MBK: Parkerová 11, Holmesová 9, Kmeťová 6, Černáková 6, Minčíková 5 (Tetemondová 14, Anderssonová 6, Bezániová 3, Baburová, Lukačovičová) Najviac bodov Kayseri: Sandersová 22, Dimitrakouová 14. TH 20/15 – 32/25, trojky: 5:4, fauly 29:18

V úvode oba tímy hľadali „mušku“ a tak v 5. minúte bolo veľmi chudobné skóre 5:6. V prvej štvrtine, ktorú turecké družstvo vyhralo 21:17, držala domáci tím nad vodou Tetemondová, v tejto fáze zaznamenala tri trojky. Ružomberčankám predovšetkým strelecky nevyšiel vstup do druhej štvrtiny a v 12. minúte strácali na súpera už jedenásť bodov a v 16. dvanásť – 21:33. O dve minúty na to sa Ruža priblížila Kayseri na šesť bodov (31:37) a po polčase bolo 32:39.

Klub z krajiny polmesiaca mal navrch aj po prestávke a v 26. minúte ušiel už o 14 bodov (36:50). Tretiu desaťminútovku hostky vyhrali 20:11 a Liptáčky tak pred záverečným dejstvom prehrávali o 16 bodov. V 32. minúte svietilo na ukazovateli skóre 45:64 a o víťazovi stretnutia bolo rozhodnuté. V pohode hrajúce družstvo Kayseri však dominovalo až do konca a z Liptova odišlo naozaj s pohodlným náskokom pred zápasom na vlastnej palubovke.

Štefan Svitek, tréner Ružomberka: „Dievčatá sa snažili, bojovali, to im nemožno uprieť, no ukázala sa kvalita súpera. Na našej strane bolo veľa nevynútených strát a opäť nízka bola aj naša strelecká úspešnosť, len 35–percentná. Odohrať vyrovnaný zápas s takýmto silným súperom, to chce mať skutočne dobrý deň, vysokú streleckú úspešnosť a vyvarovať sa zbytočných strát. No dnes to nevyšlo. Dievčatá boli určite aj nervózne. Veď pred preplnenou halou hrali semifinále Európskeho pohára. Náskok súpera je veľmi vysoký, v odvete s ním už ťažko niečo spravíme.“

Katarína Tetemondová, najlepšia strelkyňa Ružomberka: „Pred vlastným publikom sme chceli vyhrať, no súper bol mimoriadne kvalitný, na euroligovej úrovni. Po polčase sme prehrávali o sedem bodov, čo nebolo ešte nijako dramatické, ale potom sme súperovi "darovali“ niekoľko lôpt. Cez prestávku sme si povedali, že ešte ideme do toho a pokúsime sa o zvrat. Bol to náš najťažší súper v FIBA Cupe."

MBK - Kayseri Kaski spor
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM