Tlačové správy

Tip na knihu: Pripravte sa na špičkový postapokalyptický triler Silo

„Posledné zvyšky ľudstva žijú v podzemí. Jedna žena sa rozhodne prebádať, ako sa tam dostali.“ Takto dvomi vetami opísal Hugh Howey exkluzívne pre slovenských čitateľov svoju knihu Silo, ktorá sa dostala do TOP 5 najúspešnejších sci-fi kníh na portáli Amazon a vo svete spôsobila doslova ošiaľ.

Ilustračný obrázok k článku Tip na knihu: Pripravte sa na špičkový postapokalyptický triler Silo
Zdroj: Dnes24.sk

Novinka SILO opisuje svet, ktorý sa stal neobývateľným. Posledným útočiskom ľudí, ktorým sa podarilo prežiť, je obrovské, vyše stoposchodové podzemné silo. Ľudia sa tu rodia, žijú a pracujú, aby sa po smrti stali výživou pre rastliny na farmách. Pohyb po sile je možný iba po točitom schodisku, mnohí obyvatelia sa preto od svojho rodiska za celý život nevzdialia viac než niekoľko poschodí. Platia tu prísne pravidlá, pôrodnosť podlieha kontrole, iná ako oficiálne schválená láska je neprípustná.

POZRITE si trailer na novinku SILO v nasej videogalérii

Výhľad na zem sprostredkúvajú kamery a veľké obrazovky, no rozprávať či dokonca snívať o povrchu je zakázané. Trestom je, paradoxne, vyhnanstvo na vytúžený povrch zeme, z ktorého niet návratu. Súčasťou trestu je čistenie kamier. Ale prečo z doterajších odsúdencov ani jeden neodmietol vykonať túto povinnosť?

SILO je špičkový triler o snahe dopátrať sa pravdy o podzemnom živote a zámeroch tajomného IT oddelenia, ktoré má v tejto uzavretej spoločnosti podozrivo výnimočné postavenie. Silo vyšlo na Slovensku s vlastnou obálkou, z ktorej je samotný autor unesený: „Milujem vašu obálku! Patrí medzi moje najobľúbenejšie. Dodala prostrediu, v ktorom hrdinovia žijú, vynikajúci zmysel.“

Tip na knihu: Pripravte sa na špičkový postapokalyptický triler Silo
2
Galéria
Tip na knihu: Pripravte sa na špičkový postapokalyptický triler Silo
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM