Ivana Milanová Kultúra

SuperStar 2013: Kika bude spievať Cher

Áno, je to tak. Kristína Debnárová (17) prežila ďalšie rozhodnutie súťaže SuperStar a zaspieva si aj v 5. finálovom kole venovanom hudobným legendám. V nedeľu večer sa popasuje s megahitom od Cher. Ako sa má a či neľutuje, že sa prihlásila do takejto súťaže, sa dozviete v článku.

Ilustračný obrázok k článku SuperStar 2013: Kika bude spievať Cher
Foto: Jozef Milan

Chýba Ti už rodina a priatelia alebo máš tak veľa práce, že aj keby si bola doma, nemala by si na nich čas?

Jasné, že mi chýba rodina aj priatelia. Dá sa to však zvládnuť, keďže tí najbližší ma prídu pozrieť každú nedeľu na priamy prenos, môžem cítiť ich podporu a stráviť s nimi aspoň ten krátky čas po ukončení programu. Cez týždeň s nimi skypujem, píšeme si cez facebook. A práce tu máme dosť už len tým, že za týždeň musíme nacvičiť pieseň, naučiť sa slová, rôzne natáčania a iné aktivity. Je to dosť náročné, takže si myslím, že aj keby som nebola v Prahe, ale doma, tak toho voľného času by bolo veľmi málo.

Absolvovala si už pár priamych prenosov. Mala si trému, ako sa s ňou vyrovnávaš? Vieš si vystúpenie aj napriek tomu vychutnať?

Samozrejme, že trému mám stále. Je to predsa zodpovednosť postaviť sa pred pár tisíc ľudí v hale a pred ďalší milión pred televíznymi obrazovkami. Ale myslím si, že od semifinále sa to už dosť zlepšilo. Viem, čo ma čaká a psychicky sa na to pripravujem celý týždeň. Na javisku musím vydať zo seba čo najviac a bohužiaľ, tréma tomu častokrát veľmi nepomáha. Jasné, je v poriadku mať trému, ale keď človek cíti, že zamdlieva, tak to už tiež nie je dobré.

Viem, že hráš na husle a chodila si na spev. Ako si sa vzdelávala v hudobnom smere?

Ja som vždy svoj voľný čas po škole trávila s hudbou. Hrám na husle 11 rokov a na spev chodím 5. rok. Navštevujem ZUŠ Ľudovíta Fullu, kde ma učí pani učiteľka Janka Krajčovičová a aj muzikálovú SZUŠ Alkana, kde piesne nacvičujem s pani učiteľkou Veronikou Polomskou, ale ako som zistila, tak sa mám ešte dosť čo učiť.

Máš nejaké spevácke vzory?

Nejaký špeciálny spevácky vzor nemám, ale napríklad v poslednom čase veľmi rada počúvam Jessie J, Emeli Sandé.

Neľutuješ, že si sa do Superstar prihlásila? Odporučila by si ju aj iným nádejným spevákom?

Nie, prihlášku do SuperStar neľutujem. Som toho názoru, že keď ti život ponúka šancu, tak sa jej musíš chytiť a bojovať. Skúsenosť je to veľmi dobrá. SuperStar by som odporučila nádejným spevákom už len kvôli možnosti zaspievať si v priamom prenose na veľkom javisku so živou kapelou. Nie každý spevák dostane v živote takú možnosť a preto si to treba úplne užiť až do konca. Je to ťažké, namáhavé , ale stojí to zato.

V 5.finálovom kole sa budú spievať legendárne hity. Kika si vybrala pieseň Believe od speváčky Cher. Ak si neviete vybaviť, ktorá pieseň to je, pozrite si ju v našej video galérií.

Súvisiaci článok: http://ruzomberok.dnes24.sk/…rstar-152160

Kika Debnárová 2
2
Galéria
Kika Debnárová 2
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM