Futbal

Slovan hrá v stredu bez divákov, dostane aj tvrdší trest?

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) sa na utorňajšom mimoriadnom zasadnutí zaoberala incidentom z 81. minúty nedeľňajšieho zápasu 6. kola Corgoň ligy 2013/2014 na Pasienkoch medzi Slovanom Bratislava a MFK Ružomberok.

Ilustračný obrázok k článku Slovan hrá v stredu bez divákov, dostane aj tvrdší trest?
Zdroj: Webnoviny.sk

Počas zápasu prišlo v sektore hosťujúcich fanúšikov k silnej detonácii vojenského delobuchu, čím utrpelo rôzne formy zranení celkovo desať ľudí. DK SFZ po preštudovaní príslušných správ sa uzniesla zatiaľ len na predbežnom opatrení – Slovan Bratislava nastúpi na stredajší dohrávaný zápas 2. kola CL so Senicou na domácom štadióne pred prázdnymi tribúnami bez prítomnosti divákov.

Predbežné opatrenie

„DK SFZ sa na základe predbežného opatrenia podľa článku 14/4 zápas Slovan – Senica, ktorý sa mal uskutočniť zajtra, odohrá za vylúčenia verejnosti. Stretnutie sa teda bude hrať bez divákov, na zápase môžu byť okrem delegovaných osôb zástupcovia klubov na vopred zaslanom mennom zozname, realizačné tímy, usporiadateľská služba, osoby s preukazom ZŤP a pracovníci masmédií,“ informoval na utorkovej tlačovej konferencii Miroslav Vlk poverený vedením DK SFZ.

Vo štvrtok aj zástupcovia klubov

Ďalšie, očakávané tvrdšie tresty, budú známe vo štvrtok: „Na tento deň prizývame na stretnutie štatutátneho zástupcu klubov ŠK Slovan Bratislava a MFK Ružomberok, bezpečnostného manažéra a hlavného usporiadateľa. K tomu, aby sme vyriekli ortieľ, nám chýbajú dva doklady. Nechcem konkretizovať, ktoré to sú. Tiež chceme dať priestor klubom, máme síce od nich písomné stanoviská, ale obaja aktéri majú doplnky a chcú objasniť záležistosť z ich pohľadu. Chceme dať právo obvineným, aby sa bránili,“ dodal Vlk, podľa ktorého Slovanu prinajhoršom hrozí nepodmienečné zatvorenie štadióna na tri zápasy a pokuta do maximálnej výšky 17.000 eur. O body Slovan prísť nemôže, keďže neprišlo k inzultácii hráča alebo rozhodcu.

Postihnutí

Zranenia po výbuchu podľa prvých informácií z nedeľňajšieho večera utrpelo päť ľudí, z toho dve deti. Na mieste zasahovali tri sanitky, štyroch fanúšikov „Ruže“ museli previezť do nemocnice. Zoznam zranených sa v pondelok podvečer rozšíril o ďalších päť osôb, ktoré prijali v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku s poruchami sluchu. V priebehu niekoľkých dní by sa podľa lekárov ich sluch mal dostať do normálu.

Páchatelia

Podľa doterajších zistení polície neznámi páchatelia v čase okolo 21.20 h hodili do sektoru pre hosťujúcich fanúšikov výbušninu, ktorá explodovala a úplne poškodila a rozmetala po okolí dve plastové sedadlá v XII. rade. Páchateľom bola s najväčšou pravdepodobnosťou skupina približne 20 fanúšikov Slovana. „Osoby, ktoré sú z činu podozrivé, boli oblečené v čiernych tričkách a bielym nápisom na hrudi "PSYCHO BOYS“ a na chrbte s nápisom „Trnávka“ a presne nezistenými číslami," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného Zboru (KR PZ) v Bratislave Tatiana Kurucová.

Trestné oznámenie a finančná odmena

Majstrovský klub i jeho fanúšikovská organizácia Belasá šľachta incident vo svojich stanoviskách vehementne odsúdili a dištancovali sa od tohto i podobných prejavov napĺňajúcich skutkovú podstatu trestného činu. ŠK Slovan Bratislava podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre ublíženie na zdraví a výtržníctvo. Zároveň vypísal finančnú odmenu 5000 eur pre každého, kto klubu poskytne informácie vedúce k identifikácii páchateľa alebo páchateľov. V prípade, ak sa podarí usvedčiť a odsúdiť zodpovedné osoby, ŠK Slovan Bratislava im udelí doživotný zákaz vstupu na domáce zápasy klubu.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM