Jozef Milan Správy

Robert Fico: Perly slovenskej ekonomiky si musíme držať

Predseda vlády SR Robert Fico absolvoval v piatok pracovný výjazd, v rámci ktorého navštívil Ružomberok. Prednášal študentom štvrtých ročníkov Spojenej školy a Gymnázia. Po pracovnom stretnutí s vedením Mondi SCP v hoteli Kultúra bol aj na návšteve výrobných priestorov spoločnosti.

Ilustračný obrázok k článku Robert Fico: Perly slovenskej ekonomiky si musíme držať
Foto: Jozef Milan

Investičná pomoc pre spoločnosť Mondi SCP

V dobrom slova zmysle – perly slovenskej ekonomiky si musí štát držať, komunikovať s nimi a pomáhať im, aby neskončili a nenechali na uliciach tisíce nezamestnaných. Premiér Robert Fico to zdôraznil v súvislosti s nedávno schválenými stimulmi pri príležitosti dnešnej pracovnej návštevy celulózovo-papiernického podniku Mondi SCP Ružomberok. „Som veľmi rád napriek tomu, že okolo toho bolo aj trošku, nazvime to, veselo v médiách, že sa nám podarilo dotiahnuť do konca investičnú pomoc pre spoločnosť Mondi SCP. Obrovská investícia na úrovni 100 miliónov eur, ktorá tu bude realizovaná, dáva záruku, že výroba bude dlhodobo pokračovať. Ťažko si predstaviť tento región bez takéhoto veľkého zamestnávateľa,“ vyzdvihol Robert Fico.

Mondi SCP zohráva vo svojom regióne životne dôležitú úlohu

Podľa premiéra prichádza doba, keď štát bude musieť individuálne pracovať s piliermi ekonomiky, aby Slovensko neprichádzalo o ďalšie pracovné miesta. „Nebránim sa, aby sa s veľkými zamestnávateľmi rokovalo individuálne a tam, kde to je možné, aby sa im vychádzalo maximálne v ústrety. Napríklad spoločnosť Mondi SCP zohráva vo svojom regióne životne dôležitú úlohu,“ skonštatoval premiér.

Odteraz to bude inak

„Doterajší stav umožňoval dávať stimuly nielen na vytváranie nových pracovných miest, ale najmä na udržanie zamestnanosti, čo sme uplatnili vo viacerých prípadoch, ktoré si to bytostne vyžadovali. Keďže peniaze naozaj nie sú, tak sme novelizovali zákon o investičných stimuloch a pomerne striktne sme povedali, že odteraz ich budeme dávať len vtedy, keď to bude viazané na vytváranie určitého počtu nových pracovných miest,“ vysvetlil predseda vlády SR.

Robert Fico v Mondi SCP
2
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM