AKTUALIZOVANÉ! Počasie bude opäť vyčíňať: Meteorológovia varujú pred silným dažďom a vetrom!
Nestále a chladné počasie počas najbližších dní neustúpi. Práve naopak. Hydrometeorologický ústav aktualizoval pre náš okres výstrahu 2.stupňa pred intenzívnym dažďom s úhrnom zrážok 30 - 70 mm a taktiež pred silným vetrom. Na štvrtok je to dokonca stupeň č. 3 pre silný vietor.

Na stredu 14.mája bola vydaná výstraha druhého stupňa pred dažďom. „V okrese Ružomberok sa očakáva výskyt intenzívneho dažďa s úhrnom zrážok 30 – 70 mm.“ Tá platí od stredy 18:00 hodiny do štvrtka do 24:00 hod. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerné a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.
Potrápiť by nás mal aj silnejší vietor.
- Jav: Vietor
- Stupeň: 3. stupeň pre štvrtok 15.5.2014
V okrese Ružomberok sa OJEDINELE, najmä na južných svahoch, očakáva výskyt mimoriadne silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 – 35 m/s. Na horách dosiahnu nárazy vetra 30 až 45 m/s.
zdroj: shmu; foto: ilustračné;