Rôzne

Nový rebríček škôl: Ktoré z tých ružomberských sú najvyššie?

Inštitút INEKO zverejnil aktuálne rebríčky základných a stredných škôl po doplnení výsledkov Testovania 9 a maturít za uplynulý školský rok. Ktoré z ružomberských škôl sa v nich umiestnili najvyššie?

Ilustračný obrázok k článku Nový rebríček škôl: Ktoré z tých ružomberských sú najvyššie?
Zdroj: Webnoviny.sk

V TOP 30 uvedených rebríčkov portálu Ineko.sk sa v rámci celého Slovenska medzi základnými školami, gymnáziami a ani strednými odbornými školami nenachádza žiadna z ružomberských škôl. Preto sme sa bližšie pozreli na prvé tridsiatky škôl Žilinskéhoho kra­ja.

Základné školy

V rámci Žilinského kraja sa medzi základným školami spomedzi najvyššie umiestnila ZŠ Sládkovičova, a to na 20. mieste. ZŠ Klačno patrí 27. priečka.

Gymnáziá

Spomedzi gymnázií je najvyššie Gymnázium Š.Moyzesa (7. miesto). Na 14. mieste je Gymnázium sv. Andreja.

Stredné odborné školy

V rámci stredných odborných škôl sa najvyššie umiestnila Obchodná akadémia na 2. mieste, potom nasleduje Škola úžitkového výtvarníctva (6. miesto), na poradí 13. sa umiestnila Stredná zdravotnícka škola M.T.Schererovej a 29. miesto patrí Spojenej škole.

Kľúčovým ukazovateľom pri hodnotení základných škôl sú výsledky z Testovania 9 a mimoriadne výsledky žiakov. Pri gymnáziách a SOŠ ide o externú časť a písomnú formu internej časti maturít, mimoriadne výsledky žiakov a nezamestnanosť absolventov. Inštitút Ineko použil pri zostavovaní rebríčkov údaje z rokov 2011 až 2014 – novšie údaje majú vyššiu váhu.

Upozornenia: - Výsledky písomných maturít nehodnotia kvalitu školy komplexne, ale informujú o výsledkoch dosiahnutých jej žiakmi. Tieto výsledky nezohľadňujú rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi než je vzdelávací proces (napríklad rozdiely v sociálnom zázemí) a nemerajú ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola odovzdala svojim žiakom.

- Hodnotenie pri stredných odborných školách nezahŕňa výsledky z maturít z odborných predmetov, ktoré sú súčasťou meraní získaných vedomostí a zručností žiakov SOŠ. Tieto údaje sme do hodnotenia nemohli zaradiť, pretože nie sú verejne dostupné.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM