Jozef Milan Lyžovanie

Nepreceňujte sa: Vrtulník nemohol zasiahnuť na Malinom!

Horská záchranná služba zaznamenáva extrémny nárast lyžiarskych úrazov. V piatok 15.2.2013 záchranári HZS zasahovali v 43 prípadoch, ku zranenej lyžiarke na Malinom Brde volali aj vrtuľník, ktorý ale pre hmlu nemohol vzlietnuť. Vzrástol taktiež počet detských zranení.

Ilustračný obrázok k článku Nepreceňujte sa: Vrtulník nemohol zasiahnuť na Malinom!
Foto: Jozef Milan

Malinô Brdo

V lyžiarskom stredisku Malinô Brdo pomáhali záchranári HZS vážne zranenej slovenskej lyžiarke, ktorá po náraze do stromu utrpela vážne poranenie dolnej končatiny. O súčinnosť bola požiadaná Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS), ktorá ale nemohla vzlietnuť pre hustú hmlu v Žiline aj v Banskej Bystrici. Zranená lyžiarka bola z komplikovaného lesného terénu po ošetrení a zafixovaní poranenej končatiny transportovaná pomocou kanadských saní.

Nízke Tatry

V lyžiarskom stredisku Jasná – Nízke Tatry ošetrili 24 zranených. Vážne poranenie utrpel slovenský lyžiar, ktorý spadol v Derešskom kotli a vážne si zranil dolnú končatinu. Záchranári HZS požiadali o súčinnosť vrtuľník VZZS, ktorý zraneného transportoval do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.

Zranenia detí

Výrazne pribudli zranenia detí na lyžiarskych svahoch, aj keď jarné prázdniny ešte nezačali. Podmienky na lyžovanie sú v slovenských horách výborné, no netreba preceňovať vlastné schopnosti a treba sa ohľaduplne správať aj k ostatným lyžiarom.

zdroj: hzs.sk; ilustračné foto: rescueonline.sk;

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM