Jozef Milan Krimi

Nedajte sa oklamať: Váš príspevok postihnutým skončí v peňaženke podvodníkov

Mestskí policajti upozorňujú, že v ostatnom čase mohli obyvatelia Ružomberka v centre mesta, najmä v pešej zóne, natrafiť na skupinky ľudí vydávajúcich sa za dobrovoľníkov, ktorí vyberajú finančnú hotovosť pre nepočujúcich a telesne postihnutých ľudí.

Ilustračný obrázok k článku Nedajte sa oklamať: Váš príspevok postihnutým skončí v peňaženke podvodníkov
Foto: Jozef Milan

Ide o podvodníkov z Rumunska, ktorí obťažujú občanov a návštevníkov mesta a takýmto spôsobom sa snažia vzbudiť súcit a priživiť sa na ľudskej dôverčivosti. Majú pri sebe tlačivá s piktogramami UNICEF, vlajku SR, EÚ, a nápisom Certifikát regionální pro neslišíci a telesne postižené lidi a pro chudé děti, chceme otevřit medzinárodní centrum. „Organizácia, pre ktorú vyberajú finančné príspevky, je však vymyslená. Vaše peniaze neskončia na účtoch organizácii, za ktoré sa skrývajú, ale v peňaženkách podvodníkov a každým príspevkom pomáhate udržať vydieračov pri tejto nezákonnej činnosti,“ informoval preventista MsP Roman Jankovič.

Ak aj Vás oslovia na ulici s podobnou požiadavkou o príspevok a budú mať v rukách takéto tlačivo (viď obrázok), je potrebné kontaktovať telefónne čísla 159 alebo 158.

zdroj: msp rk

MsP - podvodníci
1
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM