Správy

Meteorológovia opäť strašia búrkami: Zasiahnu viaceré okresy Žilinského kraja

Vrtochy počasia neustávajú. Pre niektoré kúty Slovenska platia výstrahy pred vysokými teplotami, na sever majú znovu udrieť búrky.

Ilustračný obrázok k článku Meteorológovia opäť strašia búrkami: Zasiahnu viaceré okresy Žilinského kraja
Zdroj: TASR

Slovensko môžu v piatok miestami zasiahnuť búrky s krúpami. Východné a juh stredného Slovenska potrápia horúčavy. Hrozí aj riziko prívalových povodní. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy druhého a prvého stupňa.

Búrky s krúpami sa najmä popoludní a večer môžu vyskytnúť v Žilinskom, Trenčianskom, Banskobystrickom, Prešovskom a Košickom kraji.

Výstraha prvého stupňa pred búrkami platí v rámci Žilinského kraja pre okresy Čadca, Bytča, Žilina, Kysucké Nové Mesto, Martin, Ružomberok, Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín a Liptovský Mikuláš.

„S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny zrážok dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu,“ varuje SHMÚ. Pri búrkach je možný aj prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch. Dôjsť môže aj k stekaniu vody zo svahov či k zatápaniu pivníc a podchodov.

Počasie spôsobilo obrovské škody u našich susedov. Južnou Moravou sa prehnalo tornádo a Česi hlásia aj obete na životoch. Zábery z miesta nájdete v priloženej galérii.

Tornádo v Česku na Južnej Morave
29
Galéria

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Titul. foto: ilustračné

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy zo Slovenska

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM