Jozef Milan Rôzne

Ľudia hlasovali za najkrajšie mesto Slovenska: Ružomberok skončil na konci prvej stovky

V celoslovenskej elektronickej ankete o najkrajšie mesto na Slovensku skončil Ružomberok deväťdesiatyštvrtý, Liptovský Hrádok o tri miesta horšie, ale Liptovský Mikuláš na štvrtom mieste. Spomedzi dolnoliptovských obcí je podľa hlasujúcich najkrajšia Ľubochňa.

Ilustračný obrázok k článku Ľudia hlasovali za najkrajšie mesto Slovenska: Ružomberok skončil na konci prvej stovky
Foto: Jozef Milan

Najkrajšie mesto

Obyvatelia Slovenska mohli od apríla do októbra hlasovať o najkrajšie mesto a obec cez portál Slovak region. Na prvom mieste sa umiestilo mesto Púchov, ktorému prejavilo svoje sympatie 37 000 hlasujúcich. Za ním nasledujú Bardejov a Turčianske Teplice. Návštevníci portálu si vyberali spomedzi 140 miest.

Najkrajšia obec

Najkrajšou obcou je podľa hlasujúcich západoslovenská dedina Komjatice. Z liptovských obcí sa najvyššie umiestnil Liptovský Ján na 48. mieste. Tesne za ním skončil Svätý Kríž na 50. mieste. Do prvej stovky sa zmestila Liptovská Anna z 90. pozície, Liptovský Ondrej skončil na poradí 92.

Dolnoliptovské obce nájdete až v druhej stovke, a to Ľubochňu na 107. mieste, za ňou Liptovské Sliače na 135. priečke a Liptovskú Osadu pri poradovom čísle 144. Ďalšie obce okresu sa nachádzajú v piatej stovke.

Zdroj: slovakregion.sk; ilustračné foto: rk24;

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM