Jozef Milan Kultúra

Korýtko ožilo v desaťročia tvorenej knihe To bola naša Korytnička

Od 5. júna 1908 do 25. mája 1974 premávala medzi Ružomberkom a známymi kúpeľami v Korytnici po malebnej úzkorozchodnej trati súprava rušňa a vozňov. Kniha o nezabudnuteľnej Korytničke bola uvedená do života v stredu v kine Kultúra.

Ilustračný obrázok k článku Korýtko ožilo v desaťročia tvorenej knihe To bola naša Korytnička
Zdroj: Dnes24.sk

Kniha To bola naša Korytnička patrí do skupiny odborných publikácií z oblasti dejín dopravy. Textový a obrazový materiál pre jej vznik zbieral erudovaný autor Dušan Lichner (na fotke spolu s primátorom) vyše 30 rokov. „Verím, že kniha ostane nasledujúce roky trvalým pamätníkom na tých, ktorí Korytničku stavali a zaslúžili si pevné miesto v histórii mesta a okolia,“ povedal autor publikácie.

„Som veľmi rád, že som mohol spoločne spolu s autorom uviesť do života novú knihu To bola naša Korytnička. Veľa Ružomberčanov má na "Korýtko“ krásne a nostalgické spomienky, a tak verím, že vydanie tejto knihy poteší mnohých. Skupina mladých ľudí už nejaký čas pracuje na projekte obnovenia tejto trasy, takže môžeme dúfať, že niekedy v budúcnosti by sa Korytnička, samozrejme, v inej podobe, mohla do mesta vrátiť," povedal primátor Ján Pavlík.

Kniha vyjde v náklade tisíc kusov v tvrdej väzbe, jej rozsah je približne sto strán. „Z mestskej pokladnice bol na knihu vyčlenený balík päťtisíc eur. Kniha bude voľne predajná,“ dodala hovorkyňa radnice Michaela Milá.

Foto: M.Milá/ Jozef Gulík st. / http://www.vlaky.net/…-Korytnicka/

Zdroj: sita/ rk24

Kniha To bola naša Korytnička
11
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM