Ivana Milanová Basketbal

Hráčky MBK Ružomberok obhájili vlaňajší bronz

Basketbalistky MBK Ružomberok zdolali v stredajšom treťom zápase play off extraligy o 3. miesto ŠBK Šamorín 87:51. Liptáčky sériu hranú na tri víťazstvá vyhrali hladko 3:0 a obhájili tak vlaňajší bronz.

Ilustračný obrázok k článku Hráčky MBK Ružomberok obhájili vlaňajší bronz
Zdroj: Dnes24.sk

Priebeh zápasu

Až v piatej minúte domáce Ružomberčanky po prvý raz vyhrávali. Dovtedy držal bodové opraty zápasu Šamorín, no trvalo to len necelých päť minút. Od tohto momentu už na palubovke úradovali zverenky Juraja Suju. Prvú štvrtinu síce vyhrali len skromne o dva body, no potom už dominovali jednoznačným spôsobom. Úsek medzi 11. a 20. minútou im vyšiel dokonale, nastrieľali Šamorínu 23 bodov a dostali len 10. Už po polčase tak bol značný bodový rozdiel v prospech liptovského tímu – 41:26.

Aj tretia štvrtina sa Ružomberčankám podarila. Dali 25 bodov, kým hostky boli úspešné len 13 bodmi. Pred záverečnou časťou hry už bolo prakticky o výsledku zápasu, ako aj zisku bronzových medailí rozhodnuté. Napriek tomu domáce hráčky nenechávali nič na náhodu a 21 bodmi v poslednej desaťminútovke len potvrdili svoju dominanciu a zvýšili náskok na 36 bodov.

Ružomberok tak po roku obhájil bronzové medaily, úplne v pohode, najkratšou možnou cestou. Šamorín totiž porazil v troch zápasoch po sebe a sériu tak vyhral 3:0. Pohár za 3. miesto si z rúk generálneho sekretára Slovenskej basketbalovej asociácie Ľubomíra Ryšavého prebrala kapitánka MBK Zuzana Lázárová. Diváci v Koniarni tlieskali posledné minúty zápasu v stoji, a po záverečnom klaksóne si užili zaslúženú “ďakovačku” s hráčkami.

Hlasy trénerov

Juraj Suja, MBK Ružomberok: “Sme spokojní, že sme to uzatvorili dnes, v najkratšom možnom čase, pohodlným víťazstvom o 36 bodov. Dnes veľmi nebolo čo riešiť, aj keď úvod nám nevyšiel. Ostali sme však pokojní, baby sa potom rozbehli, začali hrať rýchlejšie, a malo to správnu formu. Najmä z pohľadu výsledku to bol najvydarenejší zápas série o bronz.”

Stanislav Onuška, ŠBK Šamorín: “V prvom rade blahoželám Ružomberku. Neviem, či sú s týmto umiestnením spokojní, no v sérii s nami potvrdil úlohu favorita. Veľmi sa mi páčilo, že hráčky MBK hrali stále na doraz. Bronz je v rukách Liptáčok absolútne zaslúžene. Mňa zase teší, vzhľadom k nášmu družstvu, že dva zápasy boli síce jasné, ale v niektorých fázach sme sa s Ružomberkom pobili o dobrý výsledok.”

Najviac bodov: Tetemondová 17, Lázárová, D. Baburová po 15 – Slamová 20, Vyňuchalová 9, Feketeová 8, 700 divákov

Zdroj: MBK Ružomberok

MBK Ružomberok zisk 3. miesta v ženskej basketbalovej extralige.
8
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM