Tomáš Batiz Správy

Dlhé kolóny v Demänovskej doline: Jasná hlási plné parkoviská

Kolóny, ktoré siahali až na kruhový objazd pri výjazdoch na diaľnicu. Stovky lyžiarov si to namierili do Demänovskej doliny, no prekvapili ich kilometrové zápchy.

Ilustračný obrázok k článku Dlhé kolóny v Demänovskej doline: Jasná hlási plné parkoviská
Zdroj: Dnes24.sk

Počas zimnej sezóny opäť prejavilo záujem o Demänovskú dolinu množstvo lyžiarov. Dôsledkom toho sa vodiči musia vysporiadať s dlhými kolónami, ktoré začínajú už pri vjazde do mestskej časti Demänová. Stredisko Jasná v piatok 3. januára v obedných hodinách ohlásilo zaplnenie kapacít parkovísk. Informovalo o tom prostredníctvom svojej stránky na Facebooku.

„Vzhľadom na zaplnenie kapacít parkovísk v stredisku, odstavujeme všetky vozidlá smerujúce do Jasnej na záchytnom parkovisku P5 pri Outlete, pred Pavčinou Lehotou. Z parkoviska premáva v pravidelných intervaloch kyvadlová doprava do strediska a späť,“ informuje lyžiarske stredisko.

Návštevníci ako aj obyvatelia Liptovského Mikuláša môžu na prepravu do Demänovskej doliny využívať bezplatnú skibusovú dopravu. „Skibusy bezplatne vozia lyžiarov na zjazdovky do Jasnej z celej Demänovskej doliny. Zároveň spájajú svahy Jasnej s Liptovským Mikulášom, miestnym akvaparkom, Bešeňovou, s kúpeľmi v Lúčkach a tiež s Liptovským Jánom,“ informovala Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM