Jozef Milan Krimi

Policajti o hrôze v byte: Takto sme objavili dobodanú Romanu (†23) a Roberta (†33)!

AKTUALIZOVANÉ! V sobotu 15. decembra v nočných hodinách boli v ružomberskom byte na ulici Ľ. Fullu nájdené dve mŕtve osoby. Bižšie informácie nám poskytla Mestská polícia, ktorej príslušníci boli kontaktovaní ako prví.

Ilustračný obrázok k článku Policajti o hrôze v byte: Takto sme objavili dobodanú Romanu (†23) a Roberta (†33)!
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Správa MsP Ružomberok

Oznámenie Romaninej priateľky

V sobotu 15. decembra vo večerných hodinách telefonicky požiadala mladá žena o prítomnosť hliadky na ulici. Ľ. Fullu, lebo jej kamarátka sa 4 hodiny neozvala a mala sa vrátiť k svojej dcére do nemocnice. Išla si po veci do bytu a údajne ju tam zastihol jej priateľ.V byte sa svieti, ale nikto neotvára. Na miesto bola vyslaná hliadka, ktorá zisťovala bližšie informácie od oznamovateľky a cez okná kontrolovala priestory uvedeného bytu. V byte sa svietilo, ale ani v jednej z izieb nebolo nič podozrivé vidieť.

Mobily nikto nedvíhal

Šetrením bolo zistené, že dvadsaťtriročná Romana a o desať rokov starší Róbert mali problém, nakoľko Romana si našla nového. Ich spoločná trojročná dcéra, ktorá je momentálne hospitalizovaná v nemocnici, plače za matkou, ktorá si len odskočila po osobné veci. Mobilné telefóny oboch zvonia, ale nikto nedvíha. Hliadka na mieste zistila, že Róbertov telefón počuť zvoniť spoza dverí bytu. Nikto zo susedov nič nepočul a ani ich v ten deň nevideli. Na miesto bola privolaná hliadka štátnej polície a vec bola konzultovaná s OO PZ. K bytu, v ktorom bývala dvojica v podnájme, prišli aj rodičia Romany.

Hrozný nález

Nakoniec sa jednému mestskému policajtovi podarilo vyšplhať ku kuchynskému oknu, kde videl muža ležiaceho na chrbte s nožom zapichnutým v hrudníku v oblasti srdca. Následne ten príslušník vykopol dvere a spolu s hliadkou štátnej polície vošli do vnútra. Tu sa im naskytol hrozný pohľad, v kuchyni ležali dve nehybné telá. Operačný príslušník okamžite privolal RZP. Vec si prevzala štátna polícia, hliadka mestskej polície potom pomohla pri zabezpečení miesta činu.

zdroj: msp rk

Pôvodná správa

Žena vo veku 23 rokov mala na tele najmenej šesť bodných rán a jej 33-ročný druh najmenej jednu bodnú ranu v oblasti hrudníka. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy. Obhliadajúci súdny lekár predbežne určil, že príčinou smrti oboch osôb bolo vykrvácanie v dôsledku bodných rán. Za účelom zistenia presnej príčiny smrti osôb bola nariadená súdna pitva.

„Na základe doterajšieho vyšetrovania možno konštatovať, že pravdepodobným motívom tejto tragédie je žiarlivosť 33 ročného muža,“ informoval Radko Moravčík, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM