Správy

Martin bude mať nové športovisko: Práce za dva milióny eur majú byť hotové do roka

Žilinský samosprávny kraj uzavrel zmluvu so zhotoviteľom športoviska. Zázemie preň poskytla jedna z martinských škôl.

Ilustračný obrázok k článku Martin bude mať nové športovisko: Práce za dva milióny eur majú byť hotové do roka
Zdroj: TASR

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) uzavrel v utorok zmluvu so zhotoviteľom atletického oválu v Martine. Práce za viac ako dva milióny eur by mali ukončiť do 12 mesiacov. Atletický zväz podporí výstavbu štadióna dotáciou vo výške 400 000 eur, zvyšné náklady bude zdieľať ŽSK s mestom Martin. Informovala o tom hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

Priestor aj na medzinárodné súťaže

Doplnila, že zázemie pre atletický ovál poskytla Spojená škola v Martine. ,,Bude spĺňať všetky štandardy na súťaže podľa medzinárodných predpisov. Nachádzať sa na ňom budú aj ostatné prvky pre atletické disciplíny, napríklad doskočisko pre skok do diaľky, hod guľou či beh cez prekážky," uviedla Remencová.

,,Výstavba atletického oválu v blízkosti centra mesta konečne naberá reálnu podobu. V prvej etape sa počíta s vybudovaním 400-metrového oválu, postavením športovísk pre atletiku, vhodných aj na medzinárodné súťaže a ihrisko pre školské súťaže," povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Plot aj pre futbalový štadión

Podľa hovorkyne ŽSK projekt rieši odvedenie dažďových vôd či závlahový systém hracej plochy so základným napojením na inžinierske siete a prípravou na budúcu výstavbu zázemia. ,,Súčasťou prác bude aj oplotenie areálu atletického a futbalového štadióna. Samotná príprava atletického oválu bola náročná a trvala niekoľko mesiacov. Komplikovaný bol už výber spracovateľa realizačnej dokumentácie, kde ŽSK musel súťaž niekoľkokrát opakovať," podotkla Remencová.

Pripomenula, že samosprávny kraj sa snaží rekonštruovať a modernizovať aj športoviská na stredných školách v jej pôsobnosti.

,,Každoročne vyhlasujeme výzvu na podávanie žiadostí o grant v rámci programu Vráťme šport do škôl. V roku 2019 sme poskytli spolu 44 000 eur na deväť projektov, ktoré boli zamerané napríklad na revitalizáciu sektora pre skok do diaľky, vybudovanie workoutového areálu, lezeckej steny aj nového pohybového centra," dodala riaditeľka odboru školstva Úradu ŽSK Janka Školová.

,,ŽSK tiež hľadá možnosti získania prostriedkov z eurofondov. Takýmto spôsobom sa zrekonštruovala športová hala pri Spojenej škole na Rosinskej ceste v Žiline za takmer jeden milión eur," uzavrela Remencová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM