Správy

Letný víkend pred nami: V Martine a okolí to bude akcia za akciou

Ak hľadáte tip na víkend, niečo tu pre vás máme. Zažite podmanivú svätojánsku noc alebo si vyrazte na terénnych kolobežkách...

Ilustračný obrázok k článku Letný víkend pred nami: V Martine a okolí to bude akcia za akciou
Zdroj: TASR

Martin- Múzeum slovenskej dediny

22. jún- Na svätého Jána

Podmanivú moc svätojánskej noci môžete zažiť v najväčšom múzeu v prírode na Slovensku v netradičnom čase – od 18.00 hod. až do polnoci. Spoznáte jánske zvyky, vychutnáte si koncert a zabavíte sa pri hľadaní pokladu alebo pri vatre. Dozviete sa o pôsobení magických síl alebo bytostí, ktoré mali počas jánskeho večera väčšiu silu ako po iné dni. Pre deti aj dospelých bude prichystané čítanie strašidelných príbehov o nadprirodzených bytostiach, ktoré možno stretnú aj počas podujatia.

Necpaly

22. jún- Turčianske medobranie a vodosláva

Tak, ako po iné roky, aj na tohtoročnom sviatku včiel a vody je pre návštevníkov pripravený bohatý celodenný program pre celé rodiny. Nájdu tu najrôznejšie produkty včelárov i prednášky o včelárstve pre širokú verejnosť.

Sučany

22.jún- Sučianske slávnosti

Sučianske slávnosti sa budú konať na Námestí SNP v Sučanoch. Súčasťou podujatia bude pietna spomienka na námestí v Sučanoch, udeľovanie cien Milana Hodžu a cien obce a iný sprievodný kultúrny program.

Martinské hole- Martin

Ferrata HZS a kolobežky

Od 1. júna sa začala letná sezóna zjazdu na terénnych kolobežkách z Martinských holí. Vytvoril sa projekt, ktorý spojil dva adrenalínové športy. Výstup na Ferratu HZS z Martina na Martinské hole a späť sa poveziete kolobežkami. V júni bude služba k dispozícii cez víkendy, resp. podľa požiadaviek aj v týždni. Cez prázdniny v júli a auguste bude k dispozícii denne.

Múzeum Andreja Kmeťa

Kremeň- kráľ minerálov

Svet minerálov oplýva takmer neobmedzenou paletou farieb, veľkostí a tvarov kryštálov. K najrozšírenejším patrí kremeň, ktorého rozmanité podoby, farby a odrody prezentuje výstava Kremeň – kráľ minerálov, ktorú v Slovenskom národnom múzeu v Martine môžete vidieť do 30. júna.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM