Michal Paška Rôzne

Vojenskú akadémiu už nebudú strážiť vojaci

Vojenskú vysokú školu v Liptovskom Mikuláši už nebudú strážiť vojaci, ale súkromná bezpečnostná služba. Vedenie Akadémie ozbrojených síl M. R. Štefánika tento týždeň vypísalo súťaž na štyroch strážnikov.

Strážnici by mali za 170 000 eur ročne strážiť ich areál a budovy. Uvádza to dnešné vydanie denníka Hospodárske noviny v článku „Vojaci sa už nestrážia sami. Hľadajú SBS-ku za 170-tisíc“.

Bezpečnostný analytik Juraj Zábojník to nepovažuje za šťastné. "Nechcem hádzať všetky SBS-ky do jedného vreca, ale obyčajne je tam vysoká fluktuácia, je to práca za málo peňazí a tomu zodpovedá aj zodpovednosť pracovníkov. Objekt spadajúci pod ministerstvo obrany by mali podľa neho strážiť vlastné sily rezortu, píše sa ďalej v článku.

Hovorca ministerstva obrany Ivan Rudolf dopĺňa, že v prípade akadémie ide o výnimku. „Stráženie prostredníctvom SBS-ky tu vyšlo na sumu nižšiu ako štyri eurá na osobohodinu, čo by sme pomocou vlastných ľudí nedokázali dosiahnuť,“ uvádza okrem iného denník Hospodárske noviny.

zdroj: TASR foto: skk

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM