Slávka Kellová Iné športy

VIDEO: Štrbská športová smršť útočí aj tento rok

Jeden deň, množstvo známych osobností, stovky návštevníkov a pravé športové nadšenie. V sobotu 21. Júla 2012 sa Štrbské Pleso opäť stane dejiskom podujatia, s akým sa návštevníci tohto strediska vrcholového športu a aktívneho odpočinku môžu stretnú

Obec Štrba opäť pripravuje netradičné kultúrno-športové podujatie Štrbská športová smršť, čím nadviaže na úspešný nultý a prvý ročník. Podujatie je netradičné najmä tým, že dáva možnosť všetkým účastníkom aktívne sa zapojiť do športových disciplín, súťaží a rôznych sprievodných udalostí. Podujatie začne už o 9-tej ráno nástupom futbalových mužstiev a otvorením futbalového turnaja, ktoré bude prebiehať počas celého dňa.

Slávnostné otvorenie podujatia bude o 14:00 v amfiteátri na Štrbskom Plese. Podujatie otvoria zástupcovia obce, účastníci podujatia a dôležitou udalosťou bude nástup najsilnejších vrcholových športovcov z okolitých krajín, ktorí otvoria 5. kolo Stredoeurópskeho pohára silných mužov STRONGMAN. Pre súťažiacich bude pripravených niekoľko disciplín ako dvíhanie nápravy, dvíhanie áut, ťahanie kamiónu a nosenie Superyoke.

Nie len pre nežné pohlavie bude pripravený priestor, na ktorom so sprievodom profesionálnej inštruktorky bude pod holým nebom veľký ZUMBA maratón. Fanúšikov Zumby budú čakať tri 45-minútové bloky. Najmä muži sa budú môcť vyhrať v kopaní jedenástok, v Arm wrestlingu – pretláčaní rukou a v rôznych súťažiach konajúcich sa v celom areáli. Diváci, ktorí sa neodvážia súťažiť môžu vyhrať zaujímavé ceny v tombole, občerstviť sa v bufetových stánkoch, alebo so svojimi ratolesťami vyskúšať rôzne atrakcie a hry.

Podujatie vyvrcholí večerným programom. Po vyhlásení výsledkov siláckej súťaže sa na pódiu objavia osobnosti ako kulturista Pavol Jablonický a fitneska Janka Kordiaková. Svojou exhibíciou určite upúta pozornosť aj Roman Volák, niekoľkonásobný majster sveta v karate, ale aj silový akrobati František Hečko a Dominka Multáňová. Na pódiu sa predstavia aj bojovníci s bojovým umením Kali (Eskrima) a rodák zo Štrby Dominik Zeman. O kultúrny zážitok sa postará skupina Metalinda.

Výraznou sprievodnou akciou je aj súťaž o titul Najkrajšia Slovenka športovej smršti, ktorá prebieha na Facebook stránke facebook.com/strbskas­mrst a taktiež na stránke partnera a organizátora súťaže www.najkrajsieslovenky.sk. Z internetového hlasovania postúpi 8 dievčat, ktoré sa aktívne zapoja do Štrbskej športovej smršte v troch disciplínach: Zumba, promenáda v plavkách a promenáda v spoločenských šatách. Víťazku určí porota v zložení starosta obce Štrba Michal Sýkora, zlatník a partner podujatia Radovan Blaško, profesionálny fotograf Martin Krystynek, zástupca portálu Najkrajsieslo­venky.sk Tomáš Rázga a účastníci podujatia Roman Volák a Pavol Jablonický.

[youtube=470,250]h­ttp://youtu.be/a_Mfpz0iK­Z4[/youtube]

foto: org.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM