Tomáš Batiz Šport

Veľký obdiv pre Liptáčku Vlhovú: Mladé talenty vybavila lyžiarskou výstrojou

Petra Vlhová sa rozhodla podporiť mladých lyžiarov. Rodáčka z Liptovského Mikuláša vybavila talentov profesionálnou lyžiarskou výstrojou.

Ilustračný obrázok k článku Veľký obdiv pre Liptáčku Vlhovú: Mladé talenty vybavila lyžiarskou výstrojou
Zdroj: Facebook.com/Petra Vlhova

Aktuálne najlepšia slovenská profesionálna slalomárka Petra Vlhová darovala v rámci svojho podporného projektu 12 mladým talentovaným lyžiarom športový výstroj. Ako uviedla, vníma potrebu pomáhať začínajúcim športovcom, pretože sama prešla rovnakým náročným procesom.

„Som rada, že sa našli nejaké deti, ktoré môžu napredovať. Keď som začínala, nemala som nič. Všetko mi hradili moji rodičia, takže viem, aké to je,“ priblížila Vlhová.

Mladé talenty získali súbor vecí obsahujúci kombinézu, rukavice, chrániče na kolená aj predlaktia, lyžiarske palice, ruksak, čiapku, šatku a termo oblečenie. Vlhová chce v budúcnosti pomáhať naďalej. „Toto je ten cieľ, aby bolo detí viac a viac, hlavne tých talentov. Určite je ich veľa, no nemajú na to prostriedky, či už materiálne, alebo finančné, takže som rada, že som im takto mohla pomôcť,“ dodala s tým, že je už len na nich, ako budú veci využívať.

Nové veci potešili najmä mladé talenty. „Je to veľká motivácia pre nás všetkých, aby sme sa dostali tam, kde je Peťa, a aby sme mohli zasa my pomôcť niekomu mladšiemu,“ povedala jedna z obdarovaných talentov Rebeka Jančová.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM